DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Değerler Eğitimi Programı Geliştiriliyor

Eğitimde Değerler Eğitimi Programı Geliştiriliyor

Milli ve manevi değerlere sahip, sorumluluk ve inisiyatif alabilen, yenilikçi ve gelişime açık nesil yetiştirmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan EDEP (Eğitimde Değerler Eğitimi Programı) Çalıştay’ları yapılıyor.

 

Okulların sona ermesiyle öğretmenlerin yaz dönemi mesleki çalışmalar devam ederken Merkezefendi Sevil Kaynak Ortaokulunda EDEP Çalıştayı gerçekleştiriyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Sevil Kaynak Ortaokulunu ziyaret ederek öğretmenlerin çalışmalarını yerinde izledi.

 

EDEP Çalıştay’ı  hakkında açıklamalarda bulunan Müdür Oğuz “EDEP(Eğitimde Değerler Eğitimi Programı)  sınıflarda uygulanan bir programdır. EDEP ile milli ve manevi değerlerimizi gelecek nesillere bir bütünlük için aktarmak hedeflenmektedir. EDEP Programının ana hatlarını oluşturan “saygı, vatanseverlik, demokrasi, sorumluluk, sabır, adalet, çalışkanlık ve empati” temaları birer ay boyunca sınıflarda öğretmenler tarafından işlenmiştir. Sınıflarda işlenecek olan temalar kazanım ve göstergeleri ile birlikte ele alınıp değerlendirilmiştir.

 

Değerli velilerimizin de yaptığımız çalışmalardan haberdar olmaları ve yapılan çalışmalara onlarında katkılarının sağlanması amacıyla her ay tarafımızca hazırlanan “Veli Mektupları” öğrenciler aracılığı ile velilerimize ulaştırılmıştır.

 

EDEP’in yılsonu değerlendirmesini yaparak, güçlü ve zayıf yönlerinin tespiti ve önümüzdeki yıllar için programın geliştirilip daha işlevsel hale getirilmesi amacıyla hazırlanan EDEP İdareci ve Öğretmen Anketlerimiz 21 Nisan 2017 tarihine kadar ilimizdeki tüm idarecilere uygulanmıştır. Anketlerden alınan sonuçlar ışığında belirlenen önümüzdeki yılların Ay Değer Temaları ile etkinlik ve Kılavuz kitapların hazırlanması için 12-23 Haziran 2017 tarihleri arasında her kademede çalıştay düzenliyoruz” dedi.

 

 

Mesleki Çalışmaların önemine de değinen Müdür Oğuz, öğretmenlerimiz uzun süren eğitim-öğretim yılı maratonunun ardından okulların tatile girmesi ile birlikte 2 haftalık bir yaz dönemi mesleki çalışma yapıyorlar. Buradan tüm öğretmenlerimizi yaptıkları güzel çalışmalardan ve ilimiz eğitimine önemli katkılarından dolayı teşekkür ediyorum dedi.

 

20-06-201720-06-201720-06-201720-06-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.