DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaz Dönemi Çalışmaları için İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Bir Araya Gelindi

Yaz Dönemi Çalışmaları için İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Bir Araya Gelindi

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz okulların bazı eksiklerinin giderilmesi ve taşımalı eğitim gündemlerini görüşmek üzere İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile biraraya geldi.

 

Toplantıya Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Sivil Savunma ve İş Güvenliği Uzmanları toplantıya katıldı.

 

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz toplantıda yaptığı konuşmasında “ 18 Eylül 2017’de eğitim öğretime başlamış olacağız. Özellikle merkezde yeni açılan okullarımız ve yurtlarımız var. Bunların her türlü takip ve denetimi yapılmaktadır. İlçeler nezdinde, okullarımızın neyi eksik ise bunları okul müdürlerimizle, şube müdürlerimizle paylaşıp bu yaz döneminde gidermeye çalışacağız. 18 Eylül itibariyle bütün okullarımızı belli bir tertip ve düzen çerçevesinde tüm bakımları yapılmış olarak eğitim öğretime açacağız.

 

Her toplantıda dile getirdiğim konulardan biride taşımalı eğitim ve yemek konusudur. Bu konularda gerekli taşıma planları yapıldı. Eğitim öğretim dışında kalanlar hariç, okula gitmeyen hiçbir çocuğumuz kalmayacak. Çocuklarımızı okullara kazandırmak istiyoruz. Özellikle anaokullarında, meslek liselerinde öğrenci sayılarımızı daha yukarılara taşıyacağız.

 

Okul Aile Birliği derneklerimizle çalışmalarımız var. Okulların kantininde okul kıyafeti satışı olmamalıdır. Okul kıyafeti okulun önünde sadece teşhir amacı ile bulundurulacaktır.

 

Okullarımızda yangın merdiveni bulunmayan okulumuz olmamalıdır. İş güvenliği uzmanımızdan gerekli bilgileri alıyoruz. Bu çağda yangın merdiveni olmayan okul olmaması gerekir. Bununla ilgili tüm tedbirlerin alınması gereklidir. Ayrıca okullarımızda güvenlik tedbirleri çerçevesinde güvenlik kamerası sistemi hakkında çalışmalarımız var.

 

Ayrıca destekleme ve yetiştirme kurslarımızın, yaz dönemi kursları devam ediyor. Gelecek yılda kurslarımızı en üst seviyeye taşıyacağız. Bunun için bütün okullarımız “ Türkiye Okuyor” projesi kapsamında çocuklarımızı okuyan nesiller haline getirebilmek için çaba sarf edeceğiz. En ücra köşedeki okullarımızda dahi en iyi şekilde nasıl eğitim öğretim yaptırabiliriz bunun çabası ve gayreti içinde olacağız.

 

Bizler 18 Eylül itibariyle tüm hazırlıklarımız bitmiş olarak Denizli’nin şanına yakışır şekilde ilköğretim haftasını kutlamak istiyoruz ve eğitim-öğretimi sorunsuz bir şekilde başlatmak istiyoruz.” Dedi.

 

 

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasından Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün 2017-2018 eğitim-öğretim yılında Taşımalı İlkokul-Ortaokul-İmim Hatip Ortaokulu-Ortaöğretim ve Özel Eğitim Öğrencilerinin taşınması uygulaması hakkında bilgilendirmelerde bulundu.


13-07-201713-07-201713-07-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.