DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Orhan Abalıoğlu’nun Yaptırdığı Okullarda Sona Yaklaşılıyor

Hayırsever Orhan Abalıoğlu’nun Yaptırdığı Okullarda Sona Yaklaşılıyor

Valimiz Hasan Karahan, Hayırsever İşadamı Orhan Abalıoğlu tarafından farklı mahallelerde yaptırılan ve yeni eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi planlanan okul binalarında incelemelerde bulundu.

 

Sayın Valimiz; beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Vali Yardımcısı Kemal İnan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Orhan Abalıoğlu, Enerya, ADM Elektrik ve diğer altyapı yetkilileri ile birlikte ilk olarak, Eskihisar Mahallesindeki 40 derslikli Oya-Ender Abalıoğlu Anadolu Lisesi inşaatında incelemelerde bulundu. Burada yüklenici firma yetkililerinden inşaatın son durumu hakkında bilgiler alan Vali Karahan, daha sonra Çakmak Mahallesinde yaptırılan yine 40 derslikli Necla-Ergun Abalıoğlu Meslek Lisesi’nin inşaatını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

 

Daha sonra Şirinköy Mahallesindeki 40 derslikli Filiz Abalıoğlu Anadolu Lisesi inşaatını gezerek yüklenici firma yetkililerinden bilgiler alan Vali Hasan Karahan son olarak Servergazi Mahallesinde yapımı devam eden 40 derslikli Pınar-Baha Abalıoğlu Anadolu Lisesi’nin inşaatında da incelemelerde bulundu.

 

 

Vali Hasan Karahan, okullardaki doğalgaz, elektrik ve diğer altyapı çalışmalarının hızla tamamlanması için kurum yetkililerine talimat verdi. Vali Karahan ayrıca, okulların yeni eğitim öğretim yılına yetiştirilebilmesi için yüklenici firma yetkililerine de talimat verdi.

 

04-08-201704-08-201704-08-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.