DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Müfredat Çerçevesinde Eğitimde Başarı Daha Yukarılara Taşınacak

Yeni Müfredat Çerçevesinde Eğitimde Başarı Daha Yukarılara Taşınacak

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle toplantı yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıda Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, Şube Müdürleri Azmi Koçoğlu ve Erdinç Akkaya ile 19 İlçe Milli Eğitim Müdürü toplantıda hazır bulundu.

 

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yapmış olduğu konuşmasında; “Yoğun bir çalışma temposu içerisindeyiz. Yeni eğitim öğretim yılı için yeni başlayan okullarımız da dahil olarak hazırlıklar 18 Eylül itibariyle bitmiş olacak.  Eksiksiz olarak yeni eğitim öğretim yılına başlayacağız. Yeni müfredat ile birlikte özellikle 1.sınıfa ve anaokullarına başlayacak çocuklarımızın okula teşviki anlamında çok güzel bir şekilde ilköğretim haftasını kutlayacağız.

 

Taşımalı eğitim alanında, gerek servis araçları gerekse yemek konusu özenle durduğumuz konulardır. Düzenli bir şekilde bu konuda sık sık kontrollerimizi yapıyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hem başarının arkasındayız, hem model olmanın peşindeyiz. Mesleki eğitime giden çocuklarımızın birer altın bilezikle okullarından mezun olması; anadolu lisesine giden çocuklarımızın ile fen lisesine giden çocuklarımızın bilim adamı olacak şekilde yetişebilmesi amacı içindeyiz.

 

Bu eğitim öğretim yılı itibariyle müfredatta bazı değişiklikler oldu. Sayın Milli Eğitim Bakanımızın da belirttiği üzere 100 bine yakın değişiklik yapıldı. Yapılan değişiklikler ile müfredat gereksiz, hayatla bir bağlantısı kalmamış konuların ayıklanmasıyla daha güncel bir hal aldı. Ayrıca müfredat güncellemesi ile 5. Sınıflarda Yabancı Dil Ağırlıklı eğitim verilmesine ilişkin düzenlemelerde yapıldı. 2017-2018 eğitim öğretim yılı itibariyle yabancı dil ağırlık eğitim yapılacak olan pilot iller arasında Denizli olmamasına rağmen bizler Yabancı Dil Ağırlıklı eğitime kendimizi şimdiden hazırlayacağız. Müfredat tanıtım programı konusunda da sizlerden gerekli gayreti bekliyorum.

 

Bu yıl destekleme yetiştirme kurslarında iyi bir mesafe kat ettik. Yaz döneminde devam eden kurslarımızı zaman zaman ziyaret ettim. Sınıflarımızı dolu dolu görmek beni mutlu etti. 2016-2017 eğitim öğretim yılı destekleme ve yetiştirme yaz dönemi kurslarında 10507 öğrencimizin eğitim aldığını görüyoruz. 2017-2018 eğitim öğretim yılında bunu daha yukarılara çıkaracağız.

 

Destekleme yetiştirme kursları yanı sıra Hayat Boyu Öğrenme Kurslarımızda bulunmaktadır. Eğitim her alanda var ve bizler eğitimci olarak bütün eğitim ihtiyaçlarını karşılama çabası içerisindeyiz. Bu noktadan yola çıkarak sahanın ihtiyaçlarına cevap verebilmek için vasıfsız elemanların kazandırılması adına, Halk Eğitim Merkezlerimizde çok çeşitli kurslar yer almaktadır. Eğer talep edilen kurs açık olarak yoksa sizlerin bilgilendirmeleri ve talepler doğrultusunda kursun açılması için Halk Eğitim Eğitim Merkezi Müdürlüklerini yönlendirmeliyiz.

 

 

 

Ben sizlere son derece güveniyorum. Yeni müfredatımız çerçevesinde eğitimde Denizli’yi sizlerle birlikte daha yukarılara çıkaracağımıza inanıyorum. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum.” dedi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.