DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitimde Eğitim Niteliği Artırılıyor

Özel Eğitimde Eğitim Niteliği Artırılıyor

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü özel eğitimin niteliğinin artırılması konusunda yapmış olduğunu çalışmalara bir yenisini daha ekliyor.

 

Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezinde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürü Fikret Sarısoy ve rehber öğretmenlerden oluşan komisyonun katılımlarıyla özel eğitim okullarında çalışan öğretmenlere yönelik yapılacak çalışma toplantısı gerçekleştirildi.

 

Denizli’nin özel eğitim alanında ülke standartlarının üstünde olduğunu vurgulayan Müdür Oğuz yeni yapacakları çalışma hakkında bilgiler verdi. Yaptığı konuşmasında “Yapacak olduğumuz bu özgün çalışma ile özel eğitimde görevli öğretmen arkadaşlarımızın; mesleki doyumları, almış oldukları eğitim ve deneyimleri okullarında kullanabilme oranları, kurumlarında başarıyı yukarı taşıyabilme adına yapılabilecekler, kurum içi iletişimin gücü, okul-veli ve sosyal çevre ile iletişim kültürü hakkında veriler toplayacağız. Tüm bu işlemleri oluşturduğumuz komisyonda ki rehber öğretmenlerimizle yapacağız” dedi.

 

Denizli İl Milli Eğitimini her yönden güçlendirmek için çabaladıklarına değinen Müdür Oğuz; “kamuoyunun bildiği üzere ilimizde okul inşaatları aralıksız devam etmekte. Biz şunu çok iyi biliyoruz ki eğitimde kalite sadece fiziki şartları iyileştirmekle olmaz. Okul öncesinden tutun da özel eğitime kadar her alanda hummalı bir çalışma içerisindeyiz” dedi.

 

Merkezefendi RAM’da yapılan toplantı sonucunda; 15 psikolojik danışmandan üçer kişilik 5 grup oluşturuldu. Özel eğitim okullarında görevli öğretmenler onar kişilik gruplara bölünerek her bir psikolojik danışman grubu onar kişilik özel eğitim öğretmenleriyle görüşme yöntemi kullanılarak görüşmeler gerçekleştirecek. Öğretmenlerden alınan veriler doğrultusunda alanda var olan sorun ya da eksiklikler tespit edilecek.

 

Toplantı sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “yapılan çalışmada temel amacımız özel eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerimizin mesleki doyumlarının arttırılmasına yardımcı olmak ve dolayısıyla sunulan eğitimin niteliğini arttırmak olarak belirlenmiştir” dedi.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.