DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başarıyı Artırıyor

Ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başarıyı Artırıyor

Ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere ders saatleri dışında ve hafta sonlarında derslerde başarılarını artırmak ve sınavlara hazırlamak üzere Ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları 2014 Ekim ayından itibaren hayata geçirildi. Mezun öğrencilere ise aynı kurslar ücretsiz olarak halk eğitim merkezlerinde verilmektedir.

 

Denizli genelinde Temmuz-Ağustos 2017 aylarında yaz dönemi kursları okullarda açılarak öğrencilere hizmet verdi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz bu kapsamda açılan ve yaz döneminde öğrencilerini TEOG’a hazırlayan Merkezefendi Sevil Kaynak Ortaokuluna ziyarette bulundu.

 

Müdür Oğuz yaptığı ziyarette ilk olarak öğretmenler odasında; 2017 Temmuz- Ağustos  ayları süresince 15 öğretmenin katılımı ile gerçekleştirilen kursların son gününde öğretmenlerle  bir araya geldi.

 

İlimizde var olan başarının mimarı öğretmenlerimizdir diyerek konuşmasında başlayan Müdür Oğuz; “Sevil Kaynak Ortaokulumuzda geçen yıl 22 öğrencimiz fen liselerine yerleşmişti. Bu yıl ise sayı 33’ yükselmiş durumda. %50 bir başarı artışı görüyorum. Bundan dolayı öğretmenlerimizle gurur duyuyorum. Şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum. “Başarının olduğu yerde mutlaka huzurlu ve mutlu bir ortam vardır”. Okulumuz tüm bunları yakalamış.

 

Yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanı içerisindeyiz. İl geneli neredeyse tüm okullarımızda onarım ve tadilat çalışmaları mevcut. İl genelinde yapımı devam eden 55 okul inşaatının 27’sini tamamlandı. Yeni eğitim-öğretim yılında tam gün eğitime geçmeyen 12 okulumuz kalacak. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı itibari ile de il genelinde tüm okullarımızda tam gün eğitime geçmeyi hedefliyoruz.

 

Eğitimciler olarak başlıca görevimiz öğrencilerimizi hayata hazırlamaktır. Onları her yönden donanımlı birer birey yapabilmemiz için; okuyan ve araştıran nesiller olarak yetiştirmemiz boynumuzun borcudur.  Kamuoyunun da bildiği üzere sınav sistemlerinde açık uçlu sorular karşımıza çıkacak. Bu durumda başarının tek anahtarı çok okumaktan geçiyor.

 

2016-2017 eğitim-öğretim yılında Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımıza katılan 55 bin civarı öğrencimiz var. Malumunuz dershane yerine okullarımızda velilerimize hiçbir külfet getirmeyen yetiştirme kurslarımızla hizmet veriyoruz. İlimizin başarısı her geçen gün daha da yükselmektedir. Buradan tüm eğitimcilerimizi tebrik ediyorum. Her biri özveri ile çocuklarımızı geleceğe hazırlamaktadırlar” dedi.

 

Müdür Oğuz öğretmenlerle yaptığı sohbetin ardından sınıflara giderek öğrencilerle birlikte ders işledi. Burada Sevil Kaynak Ortaokulunun 2017 TEOG’da gurur kaynağı olan ve tüm soruları tam yaparak Galatasaray Lisesi’ni kazanan Kübra Sarıkaplan’ı tebrik eden Müdür Oğuz başarılı öğrenciye çeyrek altın hediye etti.

 

Ödül verme sırasında yaptığı konuşmasında “Bizim velilerimizden tek bir isteğimiz var. Okullarına sahip çıksınlar. Çocukları ile iletişimi koparmayarak öğretmenleri ile de dialog içerisinde olsunlar. Her bireyin durumu aynı değildir ama ilgi ve özveri ile başarıya ulaşmayacak çocuk yoktur. El birliği ile çalışıp, ekip ruhunu yakaladıktan sonra başarının gelmemesi imkânsızdır. Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz koordinatörüz. Başarının mimarları öğretmenlerimiz ve velilerimizdir. Öğrencimiz Kübra’yı üstün başarısından dolayı tebrik ediyorum. Yeni eğitim hayatında başarılar diliyorum” dedi.

 

İlimizde 2016-2017 eğitim-öğretim yılında yaklaşık 55 bin öğrenci Ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kurslarından yararlandı. Yaz döneminde de il geneli 147 kurs merkezinde 10.507 öğrenci bu kurslardan yararlanmıştır.

 

 

Denizli ilinde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarında birinci dönemde 28 öğrenci tüm soruları doğru yapmıştır. İkinci dönemde ise 272 öğrenci tüm soruları doğru cevaplandırmıştır. Her iki dönemde de tüm soruları doğru yapan 19 öğrenci vardır. 

 

25-08-201725-08-201725-08-201725-08-201725-08-201725-08-201725-08-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.