DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Çalışmalarda Yeni Müfredat Tanıtılacak

Mesleki Çalışmalarda Yeni Müfredat Tanıtılacak

Milli Eğitim Bakanlığının 2017-2018 yılından itibaren hayata geçirecek olduğu yeni müfredatın tanıtım çalışmaları başlıyor.

 

2017-2018 eğitim-öğretim yılının başlamasına yaklaşık iki hafta gibi kısa bir zaman kala öğretmenler mesleki çalışmalarla okullarına döndü. Bu yıl daha önceki yıllardan farklı olarak bakanlığın hayata geçireceği yeni müfredat bu 2 haftalık süre zarfında öğretmenlere anlatılacak.

 

İlimizde de yeni müfredat tanıtım çalışmalarına Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanı Ömer İnan Başkanlığından, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcısı Şener Bayram, Şube Müdürü Mustafa Vural, 19 ilçe milli eğitim müdürü ve 75 farklı branşlardan formatör öğretmenin katılımı ile başlandı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında; “Bakanlığımız tarafından yeni müfredat programı 2017-2018 eğitim-öğretim yılında 1., 5. ve 9. sınıflarda uygulanacaktır. Toplamda 51 dersin müfredatı yenileniyor. Yenilenen müfredat ilk olarak sizlerin vasıtası ile öğretmenlerimize anlatılacaktır. Sonrasın da velilerimize de bu konuda bilgilendirmeler yapacağız.

 

Bakanlığımızca 2005 yıllarında başlayan değişim 2016 yılında daha da ivme kazandı. Bugün yapılan çalışmaların temelleri o zamanlara dayanıyor. Ders kitapları MEB bünyesinde görevli öğretmenlerce yazılıyor. İlimizde de 6 kitabın yazımı gerçekleştiriliyor.

 

Denizli ili olarak geçmiş yıllarda Değerler Eğitimine çok büyük önem verdik. Bugün şunu görüyoruz ki Değerler Eğitimi yeni müfredatla ders kitaplarına alınıyor. Şuna değinmeden geçemeyeceğim “geleceğimiz çocuklarımıza değerlerin ne olduğunu değil, içeriğinin verilmesi gerekiyor“.

 

Dünyada bilim ve teknoloji çok hızlı gelişmekte. Gelişmiş ülkelerde silah savaşı değil beyin savaşı var. Yetişmiş ve kendini geliştirmiş insan gücüne önem veriyorlar. Bizim geleceğimizin parlak ve aydınlık olması siz değerli öğretmenlerimizi elindedir” dedi.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ömer İnan konuşmasında “Bakanlığımızca yeni eğitim öğretim yılı mesleki çalışmalarının başlaması ile 81 ilimize üst düzey yöneticiler olarak ziyaretlerde bulunuyoruz. Değişen ve geliştirilen müfredatımız; siz formatör öğretmenlerimiz vasıtası ile ilinizde görevli diğer öğretmenlerimize tanıtılacak. Yeni müfredat raftaki hazır bilgiye değil; araştırmaya, bilgiyi elde etmeye ve yorumlamaya yöneltmektedir. Bundan sonraki dönemlerde de sınavlarda bu tarz sorulara yer verilecektir. Öğretmen sahadaki en etkin kişidir. Bu nedenle sizler başarıya inanırsanız ülkemiz daha da kalkınır” dedi.

 

06-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.