DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Parçalanmış Ailelere Yönelik Sosya-Ekonomik Yardım Protokolü İmzalandı

Parçalanmış Ailelere Yönelik Sosya-Ekonomik Yardım Protokolü İmzalandı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, parçalanmış ailelere yönelik, psiko-sosyal ve ekonomik yardım verilmesi için düzenlenen protokol imza töreni, Valimiz Hasan Karahan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

 

15 Temmuz Anadolu Lisesinde düzenlenen protokol imza törenine; Valimiz Hasan Karahan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Erdoğan ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz katıldı.

 

Sosyal Ekonomik Destek hizmetinin işbirliği içerisinde yürütülmesi başlıklı protokol çerçevesinde, resmi ve özel okullarda öğrenim gören, ailevi problemleri olan ya da ailesi parçalanmış olan çocuk ve gençlerin koruma ve bakım altına alınmasına esas oluşturacak nedenin ekonomik yoksulluk olması halinde, zaman kaybetmeden ailelerin herhangi bir mağduriyet yaşamalarına fırsat vermeden ekonomik ve sosyal yardımda bulunulacak.

 

 

İmzalanan protokolde ana hedef; okullarda eğitim gören, desteklenmedikleri taktirde korunmaya muhtaç duruma düşecek olan çocukların, sosyal ve ekonomik destek hizmetinden yararlandırılarak, ailenin parçalanmadan bir arada yaşamasına fırsat sağlamak ya da ailenin parçalanması ile birlikte aile bireylerinin muhtaç duruma düşmeden sosyal ekonomik olarak desteklenmesi ve böylece ailelerin sosyo-ekonomik olarak herhangi bir mağduriyet yaşamamaları.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.