DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz AB Proje Ortaklarını Ağırladı

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz AB Proje Ortaklarını Ağırladı

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğünün koordinatörlüğünü yaptığı S-INTEGRATION “Drama Uygulamalarının Kullanılarak Göçmen Öğrencilerin Sosyal Entegrasyonları” adlı Yenilik ve İyi Uygulama Değişimi için İşbirliği Stratejik Ortaklık Okul Eğitimi Projesi kapsamında Slovenya ortaklarını ilimizde ağırladık.

 

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2015 teklif çağrı döneminde kabul edilen 17 proje arasında yer alarak hibe almaya hak kazanan proje 30 ay sürecek. Projenin yerel ortakları arasında Pamukkale Üniversitesi ve Hürriyet Ortaokulu yer almaktadır. Projenin uluslararası ortakları ise Slovenya’dan Ljudska Üniversitesi, Rogaška Slatina Belediyesi, Osnovna Sola Kozje İlköğretim Okulu ve OS I. Rogaška Slatina İlköğretim Okuludur.

 

Daha öncesinde projenin açılışı için ilimizde gelen heyet ikinci ziyaretini gerçekleştirdi.  Program kapsamında Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Merkezefendi Belediyesi, Denizli Cam Fabrikası, Pamukkale Üniversitesi, Güney İlçesi ve Pamukkale Ören Yerine ziyaretlerde bulunan heyeti İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz makamında kabul etti.

 

Ziyarette Slovenya’nın Rogaska Slatina Belediye Başkanı Branko Kidric 1. Osnovna Schola Rogaska Slatina Okul Müdürü Anita Skale, Müdür Yardımcısı Anton Strnisa, Ljudska Univerza Rogaska Slatina Yetişkin Eğitim Merkezi Müdürü Lidija Sovinc, Proje Koordinatörü Mojca Vukovic, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, Pamukkale Üniversitesi Doç. Dr. Fatma Susar ve Proje Koordinatörü Özgür Boyacı katıldı.

 

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz proje hakkında bilgilendirmelerde bulunarak; “Proje, toplumda dezavantajlı konumda olan göçmen öğrencilerin dışlanmasına engel olup, eğitim programlarına katılımlarını teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Bunun için “drama uygulamaları” gibi yenilikçi ve etkili metotlar kullanılmaktır.” dedi. 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.