DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitime Kazandırılan Yatırımlar Hizmete Açıldı

Eğitime Kazandırılan Yatırımlar Hizmete Açıldı

Merkezefendi Belediyesi tarafından Milli Eğitime kazandırılan 3 eserin açılışı Valimiz Hasan Karahan’ın katıldığı törenlerle gerçekleştirildi. Merkezefendi Belediyesi; İsmail Tosunoğlu İş Eğitim Okulu’na Konferans Salonu, Çamlık Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’ne Kuaför Salonu ve Görme Engelliler Okulu’na da Golbol Kapalı Spor Salonu’nu kazandırdı.

 

Açılış törenlerine; Vali Hasan Karahan, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, ve davetliler katıldı.

 

Açılışların ilki İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulunda gerçekleşti. Buradaki Konferans Salonu açılışında konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Bizler için engelliler çok çok önemli. En başta Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci, Valimiz Sayın Hasan Karahan ve Milletvekillerimizin desteği ile bugüne kadar Denizli’de engellilerle ilgili çok güzel hizmetler yapıldı. Engelliler ile ilgili projemizi ‘Engelliler Sarayı’ diğer adıyla ‘Engelliler Yaşam Merkezi’ ile taçlandırmak istiyoruz. İnşaatı başladı. Merkezefendi Belediyesi olarak ilimize böyle bir Merkezi kazandıracağız. Burada birçok atölyelerimiz olacak. Türkiye’nin 2 numaralı kütüphanesi Merkezefendi sınırları içerisinde olacak. İnşaatına başlandı. 5 bin m2 kapalı alanı olan bu proje içerisinde, bireysel ve grup çalışma odaları, etüt merkezi, konferans salonu, 500 kişilik açık hava tiyatrosu, 300 m2’lik bir kitap kafeden oluşan bu projemiz ile inşallah Merkezefendimize hizmet edeceğiz” dedi.

 

Denizli Milletvekili Şahin Tin, salonun ve açılışı yapılacak diğer eserlerin başta okullarda eğitim gören öğrenciler olmak üzere tüm Denizli’ye hayırlı olmasını dileyerek, Merkezefendi Belediyesine eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

 

Valimiz Hasan Karahan ise törende yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “Özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarımız var. Çocuklarımızın eğitim ihtiyaçları için çeşitli imkânlarımız var. Bunları arttırmaya çalışıyoruz. Bu konuda da Denizlimiz iyi bir yerde. Gerek Milli Eğitimimiz gerekse Belediyemiz bu konuda çalışmalarını yapmışlar, yapmaya da devam ediyorlar. İşte bugünkü salonumuz ve diğer açılış yapacağımız tesisler de bunun birer örneğidir”

 

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi. Vali Hasan Karahan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’na Milli Eğitime verilen katkılardan dolayı plaket verdi.

 

Kuaför Salonunda Kurdele Kesildi

 

Yine Merkezefendi Belediyesi tarafından eğitime verilen katkılar çerçevesinde Çamlık Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu’na kazandırılan kuaför salonunun açılışı da gerçekleştirildi.

 

Golbol Salonu Gösteri Maçıyla Açıldı

 

Açılışların sonuncusu ise Görme Engelliler Okulu Golbol Spor Salonu ile tamamlandı. Açılış töreninde Görme Engelliler Okul Takımı ile Denizli Golbol Spor Kulübü arasında oynanan maç salondaki davetlileri heyecanlandırdı. Gösteri maçının sonunda ise kazanan dostluk oldu.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından Valimiz Hasan Karahan, Denizli Milletvekili Şahin Tin ve Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, özel tasarlanan Golbol gözlüklerini takarak Golbol oynadı. Ardından da kurdele kesimi yapıldı.

 

Yine açılışlarda 3 okuldaki öğrencilere ‘Arabadan iniyoruz, bisiklete biniyoruz’ projesi kapsamında bisiklet hediye edildi.

 

 27-09-201727-09-201727-09-201727-09-201727-09-201727-09-201727-09-201727-09-201727-09-201727-09-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.