DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırseverimiz Tarafından Tadilatı Yaptırılan Okul Hizmete Açıldı

Hayırseverimiz Tarafından Tadilatı Yaptırılan Okul Hizmete Açıldı

Hayırsever İşadamımız Salih Kuzu tarafından onarımı yaptırılan Çal Hançalar Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Ortaokulu, Valimiz Hasan Karahan´ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

 

Düzenlenen törene; Vali Hasan Karahan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, Çal Kaymakamı Yusuf Dirani Dinç, Çal Belediye Başkanı Fethi Akçan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamımız Salih Kuzu ile davetliler ve öğrenciler katıldı.

 

Törende konuşan Valimiz Hasan Karahan, Hayırsever İşadamı Salih Kuzu’ya eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür edere; “Binamız adeta sıfırlandı. Bir zamanlar Salih Bey’de burada eğitim görmüş. Yıllarca bileğinin hakkı ile okudu ve bugünlere kavuşarak doğduğu topraklara minnet borcunu ödemek adına bu güzel eseri tekrar ihya etti. Örnek olmasını diliyorum. Denizli, hayırseverlikte yarışan bir ilimiz. Eğitimin her işin başı olduğunu biliyoruz. Bizlerin yüzünü ak ediyorlar, Allah’ta onların yüzünü her iki cihanda ak etsin. Sevgili gençlerimiz bu imkânları sonuna kadar kullansınlar ve büyüklerinin yollarında daha üst makamlara gelsinler. Daha güzel bir Türkiye için çalışsınlar inşallah. Hayırseverimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Vali Karahan konuşmasının ardından Hayırseverimiz Salih Kuzu´ya eğitime verdiği desteklerden dolayı plaket verdi. Sayın Valimiz açılış töreninin ardından sınıfları gezerek öğrencilerle biraraya geldi, yetkililerden okul hakkında bilgi aldı.

 

 

09-10-201709-10-201709-10-201709-10-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.