DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarayköy Belediyesi ile Eğitim İşbirliği Protokolü İmzalandı

Sarayköy Belediyesi ile Eğitim İşbirliği Protokolü İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sarayköy Belediyesi arasında yapılan protokolle Denizli ilçelerindeki ilk “Sosyal Etkinlik Merkezi” açıldı.

 

Denizli ilinin eğitim kalitesi ve standartları her geçen gün yükselen bir ivme ile artarken, eğitime bir katkı da Sarayköy Belediyesi’nden geldi. Yapılan protokolle öğrencilerin okullarındaki aldıkları eğitimin desteklenmesi hedefleniyor.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğince ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerinin ödev ve projelerine ilişkin araştırmalar yaptığı, öğrencilerin ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerin yürütüldüğü Sarayköy Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’ni hayata geçirmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde protokol töreni düzenlendi.

 

Törene İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Maarif Müfettişleri Başkanı Erol Al, Müdür Yardımcısı Mustafa Özevcimen ve Sarayköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan katıldı.

 

İmzalanan protokolün amacının Sarayköy’de eğitim gören ilkokul, ortaokul ve üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerinin derslerini pekiştirmek, sosyal etkinliklerini artırmak ve farklı programlar ile onların eğitim hayatlarına katkıda bulunmak olduğunu belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Sarayköy Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün işbirliğiyle Sosyal Etkinlik Merkezimizin açılışını yapmış oluyoruz.

 

Öğrencilerimizin eğitimlerine destek olmak için Bakanlığımızın geçen yıldan bu yana yaptığı çalışmalarda ilçe belediyelerinin İl Milli Eğitim Müdürlükleriyle yapacağı protokollerle belediyelerin eğitim desteğini üstlenmesi için bir yetkilendirme söz konusu olmuştur. Bizde fiziki şartlarımızı ve istihdam edeceğimiz öğretmenlerimizi tespit ettik. Çalışmalarımızın sonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün kontrollerinin ardından düğmeye bastık ve bugün itibari ile bu çalışmalarımızı imzaladık” dedi.

 

Sosyal Etkinlik Merkezi’nin Denizli’deki ilçeler arasında ilk kez Sarayköy’de hayata geçtiğine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Sarayköy Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’ın, eğitim alanında yaptığı çalışmalar gerçekten gıpta ile izlenmektedir. Kendisi eğitim sevdalısı, eğitim aşığı bir eğitim neferi. Onun için bize verdiği bu desteği unutmamız asla söz konusu değil. Kendisine ve tüm ekibine içtenlikle teşekkür ediyorum. Bakanlığımızın en son çıkan çalışması olan Sosyal Etkinlik Merkezini Sarayköy’de ilk kez gerçekleştiriyoruz. Bu protokolün iyi bir hayra vesile olacağını inanıyorum. Sarayköy’ü eğitim şehri yapabilmek için aynı Denizli merkezde olduğu gibi var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş protokolü imzaladı.

 

 

 11-10-201711-10-201711-10-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.