DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liselerinden Dereceyle Mezun Olan Öğrenciler Ödüllendirildi

Meslek Liselerinden Dereceyle Mezun Olan Öğrenciler Ödüllendirildi

2016-2017 eğitim-öğretim yılında İlimizde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinden alanlarını birincilikle bitiren öğrenciler, Valimiz Hasan Karahan’ın katıldığı törenle Makine Sanayici İşadamları Derneği (MAKSİAD) tarafından altın ve plaket ile ödüllendirildi.

 

Valilik Konferans Salonunda düzenlenen ödül törenine; Vali Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, Yönetim Kurulu Üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “ Denizli ilinde 55 mesleki eğitim veren okulumuz var. Bu okullarda 20.548 öğrenci eğitimlerine devam ediyor. İl geneli ortaöğretime giden öğrenci sayımız 55 bin civarındadır. Hedefimiz bu 55 bin öğrencimizin en azından %50’sinin mesleki eğitime yönelmesidir. Mesleki eğitim öğrencilerimizi kollarında altın bilezik ile mezun ediyor. Günümüzde tüm öğrenciler Anadolu ve fen liselerine gitmek istiyorlar ama mesleki eğitim alan öğrencilerimiz sanayileşmede çok kritik alanlarda görev alıyorlar. Mesleki eğitimde okullaşmada son derece iyi noktadayız. Mesleki eğitime verdiği büyük desteklerden dolayı Sayın Valimize şükran borçluyuz. Zatıâlileri mesleki eğitime büyük önem veriyor ve göreve başlar başlamaz Organize Sanayi Müdürlüğü ile protokol imzaladılar. Bugün mesleki eğitimde meşaleyi yakma anlamında MAKSİAD Yönetim Kurulu ile kıvılcım ateşlendi. On öğrencimizi ödüllendirmek için bir araya geldik. Bu öğrencilerimiz geçtiğimiz eğitim öğretim yılında alanlarından birincilikle mezun olan evlatlarımız. Her birine ufkunun ve yolunun açık olmasını diliyorum. Temennim diğer arkadaşlarına da örnek olmalarıdır.” dedi.

 

Törende konuşan Valimiz Hasan Karahan, Meslek Liselerinin önemine vurgu yaparak şunları söyledi; “Hayatın temeli, iyilikleri, güzellikleri helal lokma ile başlar. Helal lokmanın şartı da alın teri, el emeği. Toplumumuzdaki bir takım yanlışlıkların, usulsüzlüklerin çoğalmasından şikâyet ediyorsak, helal lokmada sıkıntı var. Hepimizin babası ne diyordu övünürken oğlum biz size haram lokma yedirmedik, boğazınızdan haram lokma geçirmedik. Babaların övüncü evlatlarına buydu. Bu nasıl olacak üreteceksin, alın teri dökeceksin ve neticede kazancını ailene gönül rahatlığıyla tertemiz ulaştıracaksın. Bu anlamda Mesleki Eğitim çok önemli.

 

Ülkelerin gelişmesinde ve kalkınmasında sanayileşmenin temel unsuru olan bilgi, beceri ve iş alışkanlıklarına sahip yüksek verimi gerçekleştirecek kalifiye insan gücünün yetiştirilmesi gerekmektedir. Günümüzde, hızlı teknolojik değişme ve dünya düzeyindeki yapılaşma değişiminde Mesleki Teknik Eğitimin öneminin çok büyük olduğu herkes tarafından bilinen ve söylenen gerçektir. Devletimizin de bu konuda ciddi gayretleri var. İnanıyoruz ki sanayi ve eğitim iş birliği olursa memleketimizin gelişmesi, memleketimizin büyüyüp kalkınması da daha kolay olacaktır. Denizli’miz bir sanayi şehri böyle olunca da bu iş birliği daha da bir önem kazanıyor. Sanayicilerimiz de bu konuda çok ilgililer. Gayretleri ile bizi teşvik edip, birlikte bir şeyler yapalım diyerek bu iş birliğinin en güzel örneklerini gösteriyorlar.

 

İmzaladığımız çeşitli protokollerde zaman zaman sizler de buna şahit oluyorsunuz. Bu da bugün bunun güzel bir örneği Derneğimize, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve değerli gençlerimize de teşekkür ediyoruz. Gençlerimiz en temiz kazanç alın teri ile alınan kazançtır inancıyla yola çıkarlarsa onların bereketi bambaşka oluyor. Onun için ben bu konuda her türlü adımı, hem şahsen hem de Kurum olarak destekliyorum. İnşallah bu konuda daha da güzel gelişmeler yaşayacağız. İş birliğini daha ileri boyutlara taşıyacağız. Denizli’mizin sanayi anlamında daha da büyümesi için elimizden geleni yaparak, Bölgemizde ilk sıralarda yer almasını sağlayacağız”

 

Sayın Valimiz konuşmasının ardından diğer protokol üyeleri ile birlikte, alanlarını birincilikle bitiren öğrencilere ödüllerini verdi.

 

Ödül Alan Öğrenciler;

 

Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

1-Halil KARPUZ                             Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı

2-Metehan AKKOÇ                       Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı

3-Batuhan GÜNDÜZ                     Endüstriyel Otomasyon Alanı

4-Alirıza KAYACAN                        Endüstriyel Otomasyon Alanı

5-Abdulkadir KOŞUN                    Makine Teknolojisi Alanı

6-Furkan AYKO                              Makine Teknolojisi Alanı

7-Uğur BOZKAYA                           Metal Teknolojisi Alanı    

 

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

1-Murat KARAHAN                       Makine Teknolojisi Alanı

         

 

Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

1-Hakkı BAYRAM                          Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı

 

 

İş Adamları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

1-Fahri BAŞER                               Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı

 

 

17-10-201717-10-201717-10-201717-10-201717-10-201717-10-201717-10-201717-10-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.