DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaokul Ders Kitapları İlimizde Yazılıyor

Ortaokul Ders Kitapları İlimizde Yazılıyor

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ortaokul ders kitabı yazım ekibiyle bir araya geldi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce yeni müfredat doğrultusunda ortaokullarda okutulacak olan ders kitaplarının yazımı Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görevli öğretmenler ve Pamukkale Üniversitesi akademisyenlerinden oluşan 27 kişilik komisyon tarafından gerçekleştiriliyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  Denizli 80.Yıl Bağbaşı Öğretmenevinde Maarif Müfettişleri Başkanı Erol Al, Şube Müdürü Mustafa Vural ile komisyon üyelerinin de katıldığı yemekte bir araya gelerek ekip ile tanıştı.

 

Yemekte konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Bakanlığımız tarafından yeni müfredat programı 2017-2018 eğitim-öğretim yılında uygulanmaya başlandı. Toplamda 51 dersin müfredatı yenilendi. Yenilenen müfredat formatör öğretmenler vasıtası ile ilimiz geneli öğretmenlerimize anlatıldı. Yıl içerisinde velilerimize de bu konuda bilgilendirmeler yapacağız. Bakanlığımızca 2005 yıllarında başlayan değişim 2016 yılında daha da ivme kazandı. Bugün yapılan çalışmaların temelleri o zamanlara dayanıyor.

 

Değişen müfredatla birlikte okullarda okutulacak ders kitapları MEB bünyesinde görevli öğretmenlerce yazılıyor. MEB Eğitim Genel Müdürlüğünce ders kitabı olarak okutulacak Matematik 7. Sınıf, Fen Bilgisi 6. Sınıf ve Müzik 6. Sınıf kitapları bugün bir araya geldiğimiz değerli öğretmenlerimiz ve akademisyenlerimiz tarafından yazılıyor. İlimiz adına çok gurur verici bir durum. Komisyonumuz 5 Eylül 20177 tarihinde çalışmalarına başladı. Aksi bir durum oluşmadığı sürece 2018 Ocak ayının sonlarına doğru bu 3 kitabın yazımı tamamlanacak. 2018-2019 eğitim öğretim yılında da ülke genelinde ders kitabı olarak kullanılacaktır. Yaptıkları özverili çalışmalardan dolayı komisyonda görevli öğretmenlerimize ve akademisyenlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 18-10-201718-10-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.