DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi arasında, öğrencilere milli, manevi, ahlaki ve kültürel değerlerin kazandırılmasının amaçlandığı protokol Valimiz Hasan Karahan’ın katıldığı törenle imzalandı.

 

Valilik Makam Toplantı Salonunda gerçekleşen protokol imza törenine; Valimiz Hasan Karahan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz katıldı.

 

Törende konuşan PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ; “Özellikle öğrencilerimize milli ve manevi değerler kazandırılması yönünde gerekli eğitimlerin verilmesine katkı sağlanacak. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Valimiz Hasan Karahan ise konuşmasında; “Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Valiliğimizin koordinasyonunda Üniversitemizle birlikte Rektör Bey’in öncülüğünde İlimizin eğitimde ileri boyutlara gelmesi için her türlü gayreti ve çabayı gösteriyor. İşbirliğine her alanda olduğu gibi eğitim alanında da ihtiyacımız var. Zaten fiilen bu işbirliğini yürütüyoruz. Pek çok alanda üniversitemizle çok yakın ilişkilerimiz, işbirliğimiz var. Bunun sembolik olarak da böyle bir protokolle, özellikle okullarımızdaki eğitim konusunda üniversitemizin bize sağlayacağı destekleri imza altına aldık. Bundan sonra da birlikte çalışmamız devam edecek. Biliyoruz ki eğitim konusunda her zaman yapılması gereken bir eksiklik vardır. Biz daha iyiyi yakalamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İlimiz eğitim konusunda iyi bir durumda. Bu konuda gerçekten gurur duyuyoruz. Üniversitemiz 60 bini aşan öğrenci sayısı ile İlimizde önemli bir Kurum. Denizli’nin hemen hemen her alanında üniversitenin katkısı ve sorumluluğu var. Biz de bu işbirliğini Üniversitemiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve diğer Kamu Kurumlarımızla daha ileri boyutlara taşıyacağız. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Protokol Valimiz Hasan Karahan, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından imzalandı.

 

Protokol kapsamında; birbirine kaynaklık teşkil eden kurumların eğitimde işbirliği yaparak resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kademelerindeki öğrencilere milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizin kazandırılması, akademisyenlerin ve öğretmenlerin karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunması, öğretmenlerin mesleki ve akademik gelişimlerine katkı verilmesi, fakülte öğrencilerinin öğretmenlik uygulamalarına katkı verilmesi, din eğitimi ve öğretiminde ortak aklın verilerinden yararlanılması amaçlanıyor.

 

 

Yine bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa sempozyum, zirve, konferans, çalıştay, kompozisyon çalışmaları  ve alan araştırmaları gibi faaliyetler yapılarak öğrencilerin mesleki ve akademik başarılarının arttırılmasına katkıda bulunulması, öğretmenlere yönelik yapılacak faaliyetlerle öğretmenlerin de mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine katkıda bulunulması hedefleniyor.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.