DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Özel Sporcular Futbol Ligindeyiz

Türkiye Özel Sporcular Futbol Ligindeyiz

Denizli Merkezefendi Çamlık İlköğretim Okulu ve İş Okulu öğrencileri Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan ve 9-12 Ekim 2017 tarihinde Samsun’da yapılan Bölge ve Türkiye Futbol Şampiyonası’nda Türkiye şampiyonu oldu.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz şampiyonları makamında ağırladı.

 

Ziyarette Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, Çamlık İlköğretim Okulu ve İş Okulu Müdürü Yavuz Yıldırım, Antrenör Beden Eğitimi Öğretmeni Nazan Bulut ve futbol takımı öğrencileri Aydın Horzum, Emre Özdoğan, Recep Türen, Furkan Döngül, Alican Karaaslan, Ramazan Acar, Murat Çiçekçi, Ahmet Akbaş, Zekeriya Çiçekçi ve Hüseyin Aracı hazır bulundu.

 

Denizli İl Mili Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmada “Özel öğrencilerimizi sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere dâhil etmek suretiyle gelişimlerini farklı alanlara taşımak istiyoruz. Çocuklarımızın rehabilitasyonu için önemli olduğunu düşündüğümüz; çeşitli organizasyonlarda sosyal-kültürel faaliyetlere katılmaları özel öğrencilerimizin hayata tutunması ve toplumsal entegrasyon açısından gereklilik arz etmektedir. Buradan şampiyonluk kupasını ilimize getirerek büyük başarıya imza atan öğrencilerimizi kutluyor, şampiyonlukta öğrenciler kadar büyük emekleri olan okul idarecilerimizi ve öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

 

Merkezefendi Çamlık İlköğretim Okulu ve İş Okulu Futbol Takımı; Hafif Düzey Zihinsel Engellilerden oluşan 16 takımın katıldığı Doğu ve Batı grubu olarak gerçekleştirilen turnuvada, Batı grubundan birincilikle çıkarak finallere kalan finallerde 2 galibiyet aldı ve namağlup şampiyon olarak büyük başarıya imza attı.

 

Çamlık İlköğretim Okulu ve İş Okulu Spor Kulübü Futbol Takımı kazandığı büyük başarının ardından Türkiye Özel Sporcular Futbol Ligine katılmaya hak kazandı. 2018 sezonunda iki haftada bir deplasmanlara giderek ilimizi temsil edecekler.

 

Ayrıca öğrencilerden Alican Karaaslan ve Hüseyin Aracı Milli Takım Kampı’na çağrılarak ilimizi gururlandırmıştır.

 

Ziyaret sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz şampiyonları ödüllendirdi.

 

 

31-10-201731-10-201731-10-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.