DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Nasrettin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması”nda Türkiye Üçüncülüğü Denizli’de

“Nasrettin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması”nda Türkiye Üçüncülüğü Denizli’de

Konya/Akşehir Belediyesi tarafından Nasreddin Hoca Anma Günleri kapsamında düzenlenen Ulusal İlkokullar arası “Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması” için yapılan değerlendirme sonucu ilimizi Akşehir’de  Bozkurt Atatürk İlkokulu temsil etti.

 

Akşehir’e giderek Akşehir Kültür Merkezi ile Akşehir Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen bölge finalini de birincilikle geçerek Türkiye Finaline katılan Bozkurt Atatürk İlkokulu, Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen finalde profesyonel oyunculara taş çıkartarak Türkiye Üçüncülüğünü ilimize getirdiler.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; Türkiye Üçüncülüğünü ilimize kazandıran Bozkurt Atatürk İlkokulu ekibini kabul etti.

 

Müdürlük makamında gerçekleştirilen ziyarete İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Vural, Bozkurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Öztekin Demir, Okul Müdürü Halil Gündoğdu, öğretmenler Özgen Özkan, Cahit Çoban, Recep Faruk Köken ve Fıkrayı canlandıran oyuncu öğrencilerimiz Burhan Zengin, Sümeyye Çakır, Ayberk Süleyman Ateş, Eren Karadeniz, Ayşegül Adak, Begüm Çelik katıldı.

 

“Nasrettin Hoca Fıkra Canlandırma” Yarışmasına katılıp dereceyle dönen ekibe hediyeler vererek onlarla sohbet eden Milli Eğitim Müdürü Oğuz kültürel zenginliğe sahip bir ülke olduğumuzu ve bunların korunması gerektiğini belirtti.

 

Öğrencilerin yarışma performansını izleyen Milli Eğitim Müdürü Oğuz “Kültürel mirasımızı ve bu miras içerisinde yer alan halk bilgesi nüktedan Nasreddin Hoca’nın bu güzel fıkrasının canlandırılmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.  Öğrencilerimizin her alanda olduğu gibi bu alanda da başarıya imza atmaları bizleri gururlandırdı.

 

 

Nasreddin Hoca’nın birbirinden güzel yüzümüzü gülümseten, gülümsetirken düşündüren elbette ki birçok fıkrası var. Bunlar arasından “Yahni” fıkrasının seçilerek öğrencilerimizin yapmış olduğu canlandırma gayet başarılı olmuş. Emeklerinden ve gösterdikleri performanstan dolayı tüm ekibi tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim.” dedi.

 

03-11-201703-11-201703-11-201703-11-201703-11-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.