DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Havva-Süleyman Yağlıca Ortaokulu Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Havva-Süleyman Yağlıca Ortaokulu Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Denizlili Hayırsever İşadamı Süleyman Yağlıca, tarafından yaptırılan 18 derslikli Havva Süleyman Yağlıca Ortaokulunun Temel Atma Töreni Vali Hasan Karahan’ın katıldığı törenle gerçekleştirildi.

 

Hacı Şakir Meliha Nilüfer Öz Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirilen törene; Vali Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Hayırsever İşadamı Süleyman Yağlıca, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

 

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yapmış olduğu konuşmasında “Milli eğitim camiasının hep yanında olan, bizleri destekleriyle yalnız bırakmayan ve yeri geldiğinde eğitim adına fedakârlıklar da bulunan hayırseverlerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Temel atma töreninde konuşan Valimiz Hasan Karahan; “Güzel bir iş için hafta başında, sabahın ilk saatlerinde beraberiz. Denizlide bir çok açılışa katıldık ama ilk defa bir temel atma törenine şahit oluyoruz. Bu da bizim için ayrı bir anlamlı. İnşallah son olmaz diğer sırada bekleyen hayırseverlerimiz de var. Onlara da arsa teminini sağlayarak okullarımızı tamamlayacağız. Okul konusunda ciddi seviyeleri yakaladık. Türkiye standartlarının oldukça üzerindeyiz. Bundan sonra bize düşen bu hayırlı niyetlerle, güzel amaçlarla yola çıkılan binaların içlerini doldurmak. Öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamak istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki çocuklarımız geleceğimizdir. Süleyman Yağlıca ve Ailesine sizlerin nezlinde teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun diyorum” dedi.

 

Konuşma sonrası Hayırsever İşadamı Süleyman Yağlıca’ya eğitime verdiği destekten dolayı Valimiz Hasan Karahan tarafından plaket teslim edilmesinin ardından butona basılarak temel atma töreni gerçekleştirildi.

 

Merkezefendi ilçesi Yenişehir Mahallesinde yapımına başlanan Havva-Süleyman Yağlıca Ortaokulu 18 derslikten oluşacak. Bodrum+zemin+2 kat olacak olan okul 3.500.000 TL’ye mal olacak ve hayırsever 1.500.000 TL katkıda bulunacak. 

 

 

Temel atma töreni sonrası Hacı Şakir Meliha Nilüfer Öz Ortaokulunu ziyaret eden Valimiz, Milli Eğitim Müdürü ve protokol üyeleri burada sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle sohbet ettiler.

 

06-11-201706-11-201706-11-201706-11-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.