DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anaokullarından Kızılay’a Anlamlı Destek

Anaokullarından Kızılay’a Anlamlı Destek

Öğrencileri bilinçlendirmek ve Kızılay’a destek olmak amacıyla yola çıkan  Merkezefendi Rukiye Urhan Anaokulu , Ayşe Yusuf Erdemir Anaokulu ve Pamukkale Şenay Öztürk Anaokulu Kızılay haftasında farklı sloganlarla kan bağışı etkinlikleri düzenleyerek kan bağışının önemine dikkat çektiler.

 

Anaokullarımız tarafından öğrencilerin kızılay konulu yaptıkları el emeklerinin de sergilendiği etkinlikte, açılan stantlar ve eğlenceli görsellerle kan bağışı kampanyası şölen havasında gerçekleştirildi. Öğrenci velileri tarafından da büyük ilgi gösterilen kan bağış kampanyasına veliler okullara gelerek kan bağışında bulundular.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yapılan bu önemli etkinlik hakkında yaptığı açıklamada “Kan bağışı yardımlaşma adına büyük önem taşımaktadır. Böylesine önemli bir etkinliğin anaokullarımızda yapılması ayrı bir anlam katıyor. Minik yavrularımızın kişisel gelişimlerindeki en önemli dönem olan okul öncesi eğitiminde bu konuda bilinçlenmeleri ülkemizin geleceği açısından önem arz ediyor. Bilinçli bir şekilde yetişen yavrularımız yetişkin olduklarında birer kan bağışçısı olabilirler. Etkinlikte emeği geçen idarecilerimiz ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca etkinliğe büyük ilgi göstererek kan bağışında bulunan verilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

 

14-11-201714-11-201714-11-201714-11-201714-11-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.