DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KADEM’e Bir Destekte İl Milli Eğitim Müdürlüğünden

KADEM’e Bir Destekte İl Milli Eğitim Müdürlüğünden

Kadın ve Demokrasi Derneği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, il merkezindeki her öğretim kademesinden okullardaki öğrencilerin velisi konumundaki kadınlara Kadın Yasal Hakları Eğitimi verilmesi amacıyla protokol imzalandı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un makamında gerçekleştirilen imza törenine KADEM Temsilcisi Hilal Can, Temsilci Yardımcısı Aysel Harktı, Hukuk Komisyonu Başkanı Avukat Ayşe Başer, Hukuk Komisyon Üyeleri Avukat Burcu Demir Benli ve Avukat Merve Özbaş Konuk, KADEM Üyesi Doktor Öznur Özten Arpacı ve KADEM Sekreteri Reyhan Akın ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Yılmaz katıldı.

 

Kadının aile içi ve sosyal rollerin dengelenmesi adına, kadın hakları ve fırsat eşitliği konusunda toplumda ortak bir bilinç oluşturulmasını sağlamak, kadınların aile içinde, ekonomik, sosyal ve kültürel hayatta üretken bireyler olmalarını desteklemek adına ayda bir kez KADEM Denizli Temsilciliği Hukuk Komisyonu tarafından Kadın Yasal Hakları eğitim verilmesi planlanmaktadır.

 

Kadınların yaşama pozitif katılımını sağlayarak, demokratik haklarının bilincinde olan kadınların,  bireysel ve mesleki gelişimlerine yönelik projeler ve aktiviteler gerçekleştirilerek araştırma, inceleme ve yayın çalışmalarına teşvik etmek, sorunlarına ışık tutacak şekilde hukuki haklarını öğrenmelerini ve yaşamlarını kolaylaştıracak yasal düzenlemelere ilişkin bilgi sahibi olmalarını sağlamak hedeflenmektedir.

 

Kadın haklarının toplumdaki yeri ve önemi üzerinde duran İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Kadınlarımızın artık günümüzde her alanda başarılı işlere imza attığını görmekteyiz. Bakanlığımızca da kadınlarımızın ve kızlarımızın okuması, bilinçlenmesi adına birçok projeler yürütüldü ve yürütülmeye de devam etmektedir.

 

Nüfusun yarısını oluşturan ve gelecek kuşakların yetişmesinde temel roller üstlenen kadınların eğitimi; bir taraftan onların statülerinin yükseltilmesini, üretime, dolayısıyla kalkınmaya daha fazla katılımlarını sağlarken, diğer taraftan da bu hızlı değişikliklere uyum sağlanmasında önemli bir ön koşuldur.

 

 

İmzalamış olduğumuz protokoller ile kadınlarımızın yasal hakları konusunda bilinçlendirilmesi ve mesleki anlamda da kadınlarımıza destek olmak bizleri ayrıca mutlu ediyor.” Dedi.

 

16-11-201716-11-201716-11-201716-11-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.