DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Bugün Günlerden Ne?” Materyali İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ödül Getirdi

“Bugün Günlerden Ne?” Materyali İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ödül Getirdi

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce özel eğitim alanında kullanılan materyal ve etkinliklere ek olarak yenilikçi, özgün, işlevsel etkinlik ve materyallerin üretilmesi, eğitimciler tarafından bilinmesi, paylaşılması ve model teşkil etmesi amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen “Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması” düzenlendi.

 

Özel eğitim alanındaki materyal ve etkinlik hafızasının gelişmesine katkı sağlanması hedeflenen yarışma etkinlik ve materyal olmak üzere iki ana başlıkta değerlendirildi. “ Bugün Günlerden Ne?” materyali ile katılan Merkezefendi Yeşilköy İşitme Engelliler İlkokulu öğretmenleri mansiyon ödülünü ilimize getirdiler.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; özel eğitim alanında da ödül getiren Yeşilköy İşitme Engelliler İlkokulu ekibini kabul etti.

 

Müdürlük makamında gerçekleştirilen ziyarete okul müdürü Enver Yumru, öğretmenler Fatma Erinç, İlknur Yılmaz ve Selda Ebecim katıldı.

 

Özel eğitim öğrencilerine yapılan katkıdan dolayı mutluluğun dile getiren ve ekip üyelerini tek tek tebrik eden Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ”Özel eğitim alanında yapılan çalışmalar büyük özveri istemektedir. Yapılan çalışmalar özel eğitim alanına ve dolayısıyla Milli Eğitim Sistemine büyük katkılar sağlamaktadır. Bu yarışmanın özel eğitim alanında olması ve ödülle değerlendirilmesi de ayrıca kutlanması gereken bir durumdur. Böyle bir yarışmaya emek vererek katıldığınız için ve yaptığınız fedakârlıklardan dolayı sizleri tebrik ediyorum.” Dedi.

 

 

Yarışmaya katılan 1415 ürün arasından ilimize ödül getiren “Bugün Günlerden Ne?” materyali ile özel eğitim öğrencileri bir hafta boyunca yürüme halısında işaret ve sözel dilde haftanın günleri çalıştırılacak. Bir hafta sonra her gün “ bugün günlerden ne ?” sorusuna çocuklardan alınan cevaplar ile haftanın günlerini belirten işaret ve yazılı görseli bulup magnet tahtada yapıştırması sağlanarak, o günü anlamlandırması ve kavraması için resimli günler kartları yanına ilave edilerek bulması sağlanacak.

 

17-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.