DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Büyük Seslerden Küçük Yüreklere Projesi

Büyük Seslerden Küçük Yüreklere Projesi

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Zübeyde Hanım Anaokulu “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları” günü kapsamında “ Çocuklar İçin Sende Söyle” sloganıyla yola çıkarak “Büyük Seslerden; Küçük Yüreklere” projesini gerçekleştirdi.

 

Proje kapsamında 1 ay boyunca  320 veli, 9 kişilik orkestra ve 16 öğretmen hummalı bir çalışmanın ardından “Dünya Çocuk Hakları Şarkısına” video klip çekildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü”nde böylesine önemli bir projeyi gerçekleştiren Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Nuran Özbellek, öğretmenler Şule Avcı, Nurten Kurtlar Batmaz ve minik öğrencileri makamında kabul etti. Makamda gerçekleştirilen ziyarette İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün ve Şube Müdürü Mustafa Vural’da hazır bulundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı açıklamada “Öğrencilerimizi; kendi haklarını bilen, başkalarının haklarına saygı duyan bireyler olarak yetiştirmek, Irk, cinsiyet, dil, din, köken, siyasal ya da farklı görüş, hiçbir ayrım gözetmeksizin bütün çocukların haklarına sahip çıkmak, Her çocuğun barış ortamında yaşama ve savaş ortamından korunma hakkının olduğunu kamuoyuna duyurmak, Çocukların mutluluk, sevgi, saygı anlayışı içinde, bir aile ortamında yetişmesinin gerekliliğini kamuoyuna duyurmak ve Çocuk Hakları konusunda farkındalık yaratmak için bu çalışma gerçekleştirildi. Okulumuzun velilerinden oluşan koronun  çalışmalarından öğrencilerimizin bilgisi yoktu ve miniklerimize sürpriz yapıldı. Dünya Çocuk Günü şarkısını seslendiren tüm velilerimize ve okul yönetimimize teşekkür ediyorum. Amacımız yavrularımızı iyi yetiştirerek; anne-baba, bayrak ve vatan sevgisini aşılamaktır” dedi.

 

Ziyaret sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz anaokulu minikleri ile hazırlanan klipi izledi.

 

 20-11-201720-11-201720-11-2017

Dünya Çocuk Günü Şarkı Sözleri:

Benim gözüm küçük, senin gözün büyük, gördüğümüz uçurtma aynı

Benim derim beyaz, senin derin siyah, kumdaki izimiz aynı

Biraz aynı, biraz farklı, dünyanın her yerinde haklarımız aynı

 

Senin boyun uzun, benim boyum kısa, yaptığımız kartopu aynı

Senin evin köyde, benim evim kentte, Gördüğümüz bulutlar aynı

Biraz aynı, biraz farklı, dünyanın her yerinde haklarımız aynı.

 

klip download linki

 

https://wetransfer.com/downloads/60bb2fa5ec80dfca70ae0557d5688e5b20171117170345/c0c6ef

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.