DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Seyfi Başer’den Okul Öncesi Eğitime Önemli Bir Katkı Daha

Hayırsever Seyfi Başer’den Okul Öncesi Eğitime Önemli Bir Katkı Daha

Hayırsever İşadamı Seyfi Başer, eğitime verdiği desteklere bir yenisini daha ekledi. Hayırsever İşadamımızın Göveçlik Mahallesinde yaptıracağı 4 derslikli Aynur-Feza Başer Anaokulunun temeli Valimiz Hasan Karahan’ın katılımıyla atıldı.

 

Göveçlik Mahallesinde düzenlenen temel atma törenine; Valimiz Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Seyfi Başer ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Törende konuşan Valimiz Hasan Karahan, Hayırsever İşadamı Seyfi Başer’e eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek; “Hayırlı bir iş için buradayız. Denizlimiz zaten eğitimde ve diğer alanlarda Devlete olan büyük destekleri ve hayırseverliğiyle Türkiye çapında örnek bir kentimiz. Hayırseverlikte yarışan bu kentte açılışlar, temel atma törenleri ardı ardına geliyor. Gelmeye de devam edecek inşallah. Biz bununla gurur duyuyoruz. Devletimiz eğitim, sağlık ve diğer alanlarda ciddi yatırımlar sağlıyor ama halkımızın, milletimizin de bu konudaki destekleri her zaman başımızla beraber. Denizlili hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. Biz biliyoruz ki beşikten mezara kadar ilim öğrenmek hepimizin üzerine bir borçtur. Bu borcumuzu yerine getirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.  Bundan sonra bize sevgili evlatlarımız için bize düşen görev bu binaların içini güzel bir şekilde doldurmak ve donatmaktır. İlimde, çağdaşlıkta, sanayide, teknolojide ve her alanda dünyaya örnek olmaktır” dedi.

 

Sayın Valimizin konuşmasının ardından gelecek yıl eğitim-öğretime açılması hedeflenen Aynur-Feza Başer Anaokulu’nun temeli protokol üyeleri tarafından atıldı.

 

10.127 metrekare arsa alanına 4 derslikli olarak yaptırılacak olan Anaokulunun 750.000 TL’ye mal olacağı öğrenildi.

 

 

Hayırsever Seyfi Başer daha önce de, Ekrem Başer İlköğretim Okulunun yapımına, 12 derslikli prefabrik bina yapımına, İşadamları EML yapımına, Hatipzade Veli Başer İHL ve Hayırseverler Ortaokulu’nun yapımı için önemli bağışlarda bulunmuştu.

 

22-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.