DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Mesleki Yeterlilik Kursları (SRC) 2018 Yılı Ders Ücreti Belirlendi

Özel Mesleki Yeterlilik Kursları (SRC) 2018 Yılı Ders Ücreti Belirlendi

Özel Mesleki Yeterlilik Kursları Yönetmeliği gereği “Mesleki Yeterlilik Kursları (SRC) Ücret Belirleme Komisyonu” il milli eğitim müdürlüğünde toplandı.

 

Vali Yardımcısı Hakkı Ünal Başkanlığında toplanan komisyonda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcısı Mustafa Özevcimen, Pamukkale  İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şamil Temiz, Denizli Ticaret Odası Meclis Üyesi Ekrem Aktürk ve Denizli Mesleki Yeterlilik Kursları (SRS) Dernek Temsilcisi Salih Özdemir hazır bulundu.

 

Komisyonca yapılan çalışmalar sonucu; 2018 yılında Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Mesleki Yeterlilik Kurslarında (SRC) uygulanacak olan asgari eğitim ders ücreti değiştirilmeyerek 2017 yılı fiyatı olan 20 TL olarak belirlendi. Kurslara katılacak olan adaylar alacağı ders saati sayısına göre kurs ücreti ödeyeceklerdir. 

 

Mesleki yeterlilik kursları, MEB standartlarına dönüşeceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Yönetmeliğe göre, kurslarda her bir öğretim programına göre çeşitli ihtisas alanlarına sahip eğitim personeli istihdam ediliyor. Eğitimlerin sonundaki sınavlar il veya ilçe millî eğitim müdürlüklerince yapılmakta ve kursiyerin başarılı olması halinde sertifika düzenleniyor. Sertifikanın mesleki yeterlilik belgesine dönüştürülmesi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca gerçekleştiriliyor. İlimizde toplamda 5 özel kurum SRC belgesi programları kapsamında eğitimler gerçekleştirmektedir” dedi.

 

 

Özel mesleki yeterlilik kursları, Resmi Gazete´de yayımlanan yönetmelikle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından Millî Eğitim Bakanlığına devredildi. Kurs merkezlerinin, 31 Aralık 2017´ye kadar belirlenen standartlara dönüşmesi gerekiyor. Dönüşümü gerçekleştirmeyenlerin yetki belgeleri, iptal edilecek ve kurumlar kapatılacak.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.