DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Düzenlenen Etkinliklerle Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Düzenlenen Etkinliklerle Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü, tüm yurtta olduğu gibi İlimizde de düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

Pamukkale Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen törene; Valimiz Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Daire Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 

Valimiz Hasan Karahan ilk olarak Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İlimize teşrifi sırasında ziyaret ettiği Denizli Lisesinin ilk binası olan tarihi okulda açılan “Eğitim Müzesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte müzenin açılış kurdelesini kesen Sayın Valimiz, daha sonra müzeyi gezerek yetkililerden bilgi aldı.

 

Müzenin açılışının ardından kutlama etkinliklerine geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından halk oyunları gösterisi sunuldu. Gösterinin ardından aday öğretmenler ve emekli öğretmenler adına konuşmalar yapıldı.

 

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “Değerli Meslektaşlarım; Öğretmen bir bahar güneşi gibidir. Baharda güneş toprağa, havaya nasıl can verirse öğretmende bu topluma öyle can verir.  İnsanlık öğretmen sayesinde medeniyeti öğrenmiştir. Karanlıktan aydınlığa öğretmen sayesinde ulaşılmıştır.   Eğitim halkasında bulunan bütün herkese büyük görevler düşmektedir. Sadece günü kurtaran planlar değil, geleceği inşa edecek, geleceği yönetecek, gençleri yetiştirmek sizlerin elindedir. Sizlerin gayretleri ile bu ülkeyi daha ileriye doğru götürecektir. Çünkü bu ülkenin gençlerini şekillendirmek, bilinçlendirmek tamamen sizlerin elindedir. Bundan dolay sizlere çok büyük görevler düşmektedir. Bundan dolayı sizler çok değerli, saygın insanlarsınız.

Değerli Arkadaşlar; Öğretmen kılavuzdur, rehberdir, arkadaşlar.  İşini ve yolunu bilen kılavuzla yolculuk yapmanın sonu mutluluktur.

Kıymetli meslektaşlarım

 

Kendini kontrol edemeyen bir öğretmen, öğrencisini hiç kontrol edemez. Kendi eksikliğini gören ve onu tamamlayan bir öğretmen, başarıya adaydır. Öğretmenlerin başarılı olmaktan başka bir seçeneği yoktur. Olsaydı öğretmen olmazdı. Öğretmen her şey değil, her şeye açılan kapı olmalı. Dolayısıyla öğretmen başarıyı hedef almalı, mükemmel olmayı değil. Öğretmen duruşu ile, davranışları ile, kültürü ile örnek insandır.

 

Değerli Arkadaşlar,

Sevgi dolu bir öğretmen ışık demektir. Öğrenciler, öğretmende onu arar, onu sorar, unutmayınız. Bizler, binlerce çocuğu olan bir anne, bir babayız. Kılavuz ve servetimiz, bilgimizdir. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’tür. Mesleklerin en onurlusu öğretmenlik, en anlamlısı öğretmenlik, en kutsalı öğretmenlik, en gururlusu öğretmenlik. Çünkü, biz Avukat’ın, Doktor’un, Hakim’in, İşçi’nin, Patro’nun, Mühendis’in, Şair’in, Kaymakam’ın, Asker’in öğretmeniyiz.

 

Eğer bu ülkeyi seviyorsak, bu bayrağı seviyorsak, bu vatanı seviyorsak çok çalışmalıyız. Bu sevgide sizlerden hiç kimsenin en küçük bir şüphesi olamaz. Sizler, vatan sevdalısı, devlet sevdalısı. Millet sevdalısı, bayrak sevdalısı öğretmenlersiniz.

 

Bu önemli gün dolayısıyla mesleğe yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza aramıza hoş geldiniz diyor; emekli olan meslektaşlarımıza bundan sonraki hayatlarında sağlık, mutluluk temenni ediyorum.

 

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi, ebediyete intikal etmiş, bütün öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anarken, bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, daha nice öğretmenler günü temennisiyle, saygılar sunarım” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı okundu.

 

Kutlama etkinlikleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Gönü dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler ve emekli olan öğretmenlere de Valimiz Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri tarafından “Hizmet Şeref Belgesi” verilmesiyle devam etti.

 

Adaylığı kaldırılan öğretmenlerin ‘Öğretmenlik Yemini’ yapmasının ardından son olarak ‘Öğretmenler Korosu’ tarafından mini konser verildi.

 

24-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-2017

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.