DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İyi Dersler Şoför Amca Projesi Başlıyor

İyi Dersler Şoför Amca Projesi Başlıyor

Trafik güvenliği konusunda farkındalığın geliştirilmesi, trafik kazalarından doğan can ve mal kayıplarının azaltılmasına yönelik koruyucu önlemler alınması ve trafikte sorumluluk bilincinin artırılması amacıyla Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleştirme Bakanlığı koordinasyonunda, TÜVTÜRK Firmasının desteği ile Milli Eğitim Bakanlığının paydaş olduğu Michelin Lastikleri Ticaret A.Ş´nin  projesi hayata geçirildi.

 

Bu kapsamda Denizli’nin de aralarında bulunduğu 10 pilot ilde “İyi Dersler Şoför Amca Projesi”ne start verildi.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda projenin ilk toplantısı gerçekleştirilirken toplantıya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, Jandarma Trafik Şube Müdürü J.Yarbay Yüksel Çiçek,  19 ilçe milli eğitim müdürlüğü temsilcileri ve 19 ilçe Jandarma timlerinde görevli rütbeliler katıldı.

 

“İyi Dersler Şoför Amca Projesi”nin hedef kitlesi, taşımalı eğitim sistemindeki servis şoförleridir. Bunun yanında formatörler aracılığı ile ilkokul öğrencilerine eğitimler verilecek ve yarışmalarda düzenlenecektir. Ayrıca okul yönetimi, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve şoförlere yönelik iletişim çalışmaları ile trafik güvenliği konusunda farkındalığı geliştirmek amaçlanmaktadır.

 

Projenin en büyük kazanımlarından birinin de ilgili tüm paydaşları bir araya getirecek olması ve bunun sonucunda da; bu alandaki sorunlar, ihtiyaçlar ve beklentilerin kapsamlı bir şekilde ortaya çıkarılabileceği düşünülmektedir.

 

 

 

 07-12-201707-12-201707-12-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.