DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretim Ders Kitapları Yazımında Sona Gelindi

Ortaöğretim Ders Kitapları Yazımında Sona Gelindi

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ortaöğretim ders kitabı yazım komisyonlarıyla bir araya geldi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Eğitim Genel Müdürlüğünce yeni müfredat doğrultusunda liselerde okutulacak olan 15 ders kitabının yazımı, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görevli öğretmenler ve Pamukkale Üniversitesi akademisyenlerinden oluşan 41 kişilik komisyon tarafından gerçekleştiriliyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz;  Denizli 80.Yıl Bağbaşı Öğretmenevinde, Müdür Yardımcısı Şener Bayram ve  komisyon üyelerinin de katıldığı kahvaltıda bir araya geldi.

 

Kahvaltı öncesinde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Bakanlığımız tarafından yeni müfredat programı 2017-2018 eğitim-öğretim yılında uygulanmaya başlandı. Toplamda 51 dersin müfredatı yenilendi. Yenilenen müfredat formatör öğretmenler vasıtası ile ilimiz geneli öğretmenlerimize anlatıldı.

 

Değişen müfredatla birlikte liselerde okutulacak ders kitapları MEB bünyesinde görevli öğretmenlerce yazılıyor. MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce ders kitabı olarak okutulacak 15 ders kitabı ilimizde oluşturulan 6 komisyonda 32 öğretmen ve Pamukkale Üniversitesinden 9 akademisyen tarafından yazılıyor.  Kitap yazma komisyonlarımız özveri ile gece-gündüz demeden tam zamanlı çalışıyorlar” dedi

 

Kitapların ünite bazında hazırlandığını belirten Müdür Oğuz, “Komisyonlardaki görevli öğretmenlerimizce yazımı ve grafik çalışmaları tamamlanan üniteler Milli Eğitim Bakanlığa kontrol için beklemeden gönderiliyor. Bakanlık tarafından incelendikten sonra yapılan geri dönüşler doğrultusunda yeniden çalışmalar yapılıyor. Bugüne kadar gönderdiğimiz kısımlarda ülke genelindeki en az düzeltme dönüşlerini alıyoruz. İlimizin bu konuda da üst sıralarda olması bizleri onurlandırıyor. Aksi bir durum oluşmadığı sürece 2018 Ocak ayının sonlarına doğru tüm kitaplarımızın yazımı tamamlanacak. 2018-2019 eğitim öğretim yılında da ülke genelinde ders kitabı olarak kullanılacaktır. Yaptıkları özverili çalışmalardan dolayı komisyonda görevli öğretmenlerimize ve akademisyenlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

İlimizde yazılan kitaplar;

 

-          Fen Lisesi Fizik Ders Kitabı 9, 10. Sınıf

-          Atletizm Ders Kitabı 11, 12.Sınıf

-          Flüt Ders Kitabı 9, 10, 11, 12.Sınıf

-          Masa Tenisi Ders Kitabı

-          Müzik Öğretmen Kılavuz Kitabi 9, 10, 11. Sınıf

-          Sosyal Bilim Çalışmaları Öğretmen Kılavuz Kitabı 10, 11, 12. Sınıf

 

Milli Eğitim Bakanlığınca ders kitapları 22 ayrı ilde toplamda 344 kitap olarak yazılmaktadır.

 

 

 08-12-201708-12-201708-12-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.