DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yerli Malı Herkes Bunu Tanıtmalı

Yerli Malı Herkes Bunu Tanıtmalı

Merkezefendi Hayme Hatun Anaokulu öğrencileri Yerli Malı Haftasını farklı bir proje ile kutladı. e-Twinning kapsamında 24 ilin katılımıyla düzenlenen “Yerli Malı Herkes Bunu Tanıtmalı” Projesi hayata geçirdiler.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, anaokulu miniklerini etkinliklerinde yalnız bırakmadı.

 

Yerli Malı Haftası etkinliğine Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Maarif Müfettişleri Başkanı Erol Al, Müdür Yardımcısı Mustafa Özevcimen, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı açılış konuşmasında  “Çocuklarımıza yerli mallarının üretimi hakkında farkındalık oluşturmak için yola çıktığımız projemizle; yerli üretime destek vermek için yöresel kültürler arası yerli malının önemini vurgulamak ve tanıtmayı hedefliyoruz.  Proje kapsamında 24 il meşhur olan yerli malı ürünlerini paydaş okullara karşılıklı göndererek tanıtma amaçlanmıştır.  

 

Okul Öncesi Eğitimin önemine değinen Müdür Oğuz “Okul öncesi eğitimi son derece önemsiyoruz. Okul öncesi çocuklarımızı temelde ne kadar iyi yetiştirirsek gelecekte vatanına sıkıca bağlı, değerlerini bilen ve önemseyen bireyler olacaklardır. Öğretmenlerimizle birlikte çocuklarımızı bu şekilde iyi yetiştirdiğimiz sürece eğitim-öğretimde başarı sağlıyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

e-Twinning platformu kapsamında; yerli üretimle ilgili farkındalık yaratmak, yerli tüketim bilinci oluşturmak, dünya ve Türkiye’deki kültürler arası iletişimi sağlamak ve çocuklara tutumlu olma alışkanlığı kazandırmak amacıyla ‘Yerli Malı Herkes Bunu Tanımalı Projesi’ oluşturuldu.

 

Proje kapsamında içinde Denizli’nin de yer aldığı 24 il meşhur ürünlerini paydaş okullara kargo ile yolladı. Projede yer alan her okul, diğer illerden gelen ürünleri, okullarını ve bulundukları ili tanıtan görsel materyaller hazırlayarak oluşturdukları stantlarda bu ürünleri sergiledi. Yerli Malı Haftası’na farklı bir heyecan katan güzel ve verimli bir proje olan ‘Yerli Malı Herkes Bunu Tanımalı Projesi’ ile öğrenciler projeyle somut olarak ürünleri görebilme şansı yakaladı.

 

PROJEYE KATILAN İLLER

 

1-DENİZLİ

5-KÜTAHYA

9-RİZE

13- KASTAMONU

17- KONYA

21- ANKARA

2-BİLECİK

6-KARAMAN

10-ISPARTA

14- KAYSERİ

18-ADIYAMAN

 

22- MANİSA

 

3-ÇORUM

7-GİRESUN

11-ANTALYA

15-ERZİNCAN

19-AFYONKARAHİSAR

 

23-ARTVİN

 

 

4-MUĞLA

 

8-GAZİANTEP

 

12-UŞAK

 

16- SAMSUN

 

20-ESKİŞEHİR

 

24- BURSA

 

 

 

18-12-201718-12-201718-12-201718-12-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.