DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Su Elçileriyiz Suyun Bekçileriyiz

Su Elçileriyiz Suyun Bekçileriyiz

“Su Elçileri Eğitimi ve Farkındalığın Artırılması Projesi”  Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde TRT ve Milli Eğitim Bakanlığının da ortağı olduğu bir proje olarak hazırlandı.

 

Ülke genelinde 19 ilde pilot olarak uygulanan proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı ilkokul ve ortaokullara yönelik “Su Elçileriyiz Suyun Bekçileriyiz” konulu yarışmada birincilik ilimize geldi.

 

Kale Gülbağlık Ortaokulu Öğrencisi Ayşen Şağban; Türkiye geneli 5. ve 6. Sınıflar arası Hikaye Yazma dalında Türkiye birincisi olarak ilimizi onurlandırdı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz birinci olan öğrenciyi makamında kabul etti. Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Vural, Kale İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurettin Tıkım, Kale Gülbağlık Ortaokulu Müdürü Mehmet Ali Honluk, Md. Yrd. Elif Güven, Öğrenci Ayşen Şağban,ve babası Osman Şağban katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı açıklamada “Ayşen kızımız başarılı çalışkan bir öğrencimiz. Derslerindeki başarısının yanında ülke genelinde yapılan hikaye yarışmasında birincilik alması başarısını daha da pekiştirdi. Kendisini kutluyorum. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak vatan, bayrak ve ülke sevdalısı nesiller yetiştirmek için çalışıyoruz. Ayşen kızımız gibi başarılı öğrencilerimiz diğer arkadaşlarına da ışık tutuyor. Tüm bu başarılar öğretmenlerimizin gayretleri ile oluyor. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum”dedi.

 

Projenin içeriği hakkında da bilgiler veren Müdür Oğuz “Su Elçileri Eğitimi ve Farkındalığın Artırılması Projesi ile Türkiye’de çevre koruma ve suyun sürdürülebilir kullanımına katkı sağlamak,  çevre koruma ve su kaynaklarının etkili ve makul olarak kullanılması ile ilgili farkındalık artırma faaliyetlerini uygulamak hedefleniyor. Proje kapsamında Pamukkale Nedime Kabaklıoğlu Anaokulu, Merkezefendi Perihan Kıbrıslıoğlu Anaokulu, Beyağaç Eşenler İlkokulu, Tavas Kızılcabölük Yaşar Öncan İlkokulu, Buldan Dört Eylül Fehmi Mehmet Şükriye Erensoy Ortaokulu ve Kale Kale Ortaokulunda “Su Elçileri Öğrenci Kulübü” kuruldu. Bu konuda öğrencilerimize eğitimler verilmektedir” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hikâye Yarışması birincisi öğrenci Ayşen Şağban’a yarışmanın birincilik ödülü olan dizüstü bilgisayara takdim etti. Ayrıca öğrenciye çeyrek altın ile ödüllendiren Müdür Oğuz, öğrenciye çeşitli ödüler de verdi.

 

 

18-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.