DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

e-Müfredat Portali İlçelere Anlatıldı

e-Müfredat Portali İlçelere Anlatıldı

Milli Eğitim Bakanlığınca kitap inceleme amacıyla oluşturulan e-müfredat portalinin kapsamı genişletilerek; yıllık planlar, zümreler ve kurullarla ilgili iş ve işlemler de yeni oluşturulan platforma taşındı.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yeni oluşturulan portal ilk olarak İl Müdürlüğünde görevli müdür yardımcıları/şube müdürleri ve şeflerle tanıtmıştı. Son yapılan toplantı ile yeni portal ilçelere de tanıtıldı.

 

Merkezefendi Servergazi İmam Hatip Ortaokulunda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında yapılan toplantıya 19 ilçe milli eğitim müdürü, şube müdürleri ve şefler katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz toplantıya katılanlara konu hakkında bilgilendirmeler de bulundu. Müdür Oğuz “Milli Eğitim Bakanlığımızca Eğitim Bölgeleri Yönergesi ile Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi geçtiğimiz Ağustos 2017 ayı itibariyle yürürlüğe girdi. Söz konusu Yönergelerdeki  e-Kurul ve Zümre Modülleri http://e-mufredat.meb.gov.tr adresindeki “Yıllık Plan Modülü” üzerinden pilot uygulama ile hizmete sunulmuştur. Sistemin tüm eğitim kurumlarına yaygınlaştırılabilmesi için eğitim çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 

Bakanlığımızca yapılan bu yeniliklerle; Yıllık Çalışma Takviminin elektronik ortamda yapılması ve onaylanması, Öğretmenler Kurulu ve Zümre Toplantıları gibi eğitim öğretim yılı içerisindeki toplantıların elektronik ortamda tutulması, izlenme ve sonuçlarının değerlendirilmesi mümkün olacaktır. Ders planlarının anlık görünebilir hale gelmesinin yanında, öğrencilerin kazanım ve becerileri bazlı bireysel değerlendirmeler de elektronik ortamda yapılabilecektir. Proje ile Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığınca çevrim içi izleme ve değerlendirme yapılabilecektir” dedi.

 

Yeni portal Milli Eğitim Bakanlığın bünyesindeki tüm eğitim kurumları tarafından kullanılacak  olup “M.E.B. Personel Girişi” bölümünden sisteme giriş sağlanacaktır

 

Portale http://e-mufredat.meb.gov.tr adresindeki  "MEBBİS bilgilerinizle giriş yapmak için tıklayınız" sekmesinden ulaşılabilmektedir.

 

 

22-12-201722-12-201722-12-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.