DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ders Kitabı Yazarı Öğretmenlerimiz Ödüllendirildi

Ders Kitabı Yazarı Öğretmenlerimiz Ödüllendirildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan kitap yazarı öğretmenlere Başarı Belgesi Dağıtım Töreni Sayın Valimiz Hasan Karahan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Bağbaşı Öğretmenevinde gerçekleşen törene; Valimiz Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, çok sayıda akademisyen ve öğretmen katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Denizli olarak eğitimin her kademesinde ayrı bir başarıya imza atmaktayız. Bugün burada bulunan meslektaşlarım ve Pamukkale Üniversitesi Akademisyenlerimizin ulusal bazda isimleri duyulacak. Onlar büyük bir özveri ile gece gündüz demeden çok çalışarak önemli eserler ortaya çıkardı. Sayın Valimiz öğretmenlerimizi başarı belgesi ile ödüllendirerek bizleri çok mutlu etti. Ayrıca Sayın Valimizin bugün yanımızda olması da bize ayrı bir güç veriyor. Öğretmen arkadaşlarımızca hazırlanan kitaplar geleceğe ışık olacaktır” dedi.

 

Törende konuşan Valimiz Hasan Karahan; “ Gerçekten güzel bir çalışma olmuş. Bu çalışmanın verimini yıllar sonra göreceğiz. Öğretmenlik böyle bir şey, siz tohumu atıyorsunuz tohum bir şekilde filizleniyor. Fakat önemli olan tohumun kalitesi, verimi ve güçlülüğüdür. Biz bu işin sonunda güzel şeyler olacağına inanıyoruz. Bu bağlamda bu işe katılan ve katkı sağlayan tüm eğitimcilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Türkiye genelinde 24 ilde gerçekleştirilen ders kitabı yazımı çalışmalarına Denizli genelinde Pamukkale Üniversitesi’nden 18 akademisyen, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 67 öğretmen katılıyor. 2018/2019 öğretim yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda okutulacak ders kitaplarının taslak olarak yazımı tamamlanmış olup İlimizde bu bağlamda; ortaöğretim alanında 15 ders kitabı, temel eğitim alanında 3 ders kitabı yazılıyor.  Ayrıca İlimiz öğretmen ve akademisyenleri tarafından yazılan Fen Lisesi 9. Sınıf Fizik Kitabı aktif olarak okullarımızda okutuluyor.

 

 

Tören Valimiz Hasan Karahan tarafından kitap yazımında emeği geçen akademisyen ve öğretmenlere plaket ve Başarı Belgelerinin verilmesinin ardından son buldu.

 05-01-201805-01-201805-01-201805-01-201805-01-2018

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.