DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz´un 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz´un 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı

Saygıdeğer Veliler, Kıymetli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerimiz;

 

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Yarısını huzur ve sağlıkla tamamlamış bulunuyoruz. Okullarımızda görev yapan tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize ve çalışanlarımıza harcadığınız emeklerden dolayı teşekkür ederim.

 

Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü olarak;  14.355 öğretmenimiz ve 187.658 öğrencimizle 2017-2018 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini başarılı bir şekilde geçirdik.

 

Karneleri alacağı için sevinçli olan öğrencilerimizin sevincini, velilerimizin tatlı telaşını ve öğretmenlerimizin de haklı gururunu içtenlikle paylaşmaktayız.

      

Saygıdeğer Veliler

 

Sizlere, çocuklarınızla birlikte ilim yolunda beraberce yürüdüğünüz için teşekkür ediyorum.  Her birini yarınların Türkiye’ sini idare edecek bireyler olarak görüp, hak ettikleri ilgiyi ve değeri veriniz.  Kendilerini ve sizleri üzen notların olabileceği karneler getiren öğrencilerimize gereken duyarlılık ve anlayışı göstermenizi önemle rica ediyorum.    Öğrencilerimizin her zaman yanında olmamız onların öz güvenini artıracaktır. Elbette onların her konuda en iyi noktada olmasını arzu ediyoruz. Ancak her öğrencinin farklı yetenekleri ve ilgi alanlarının olduğunu unutmadan bu noktalarda onları desteklemeli, iyi bir insan, güçlü kişilikleri olan bireyler olarak yetişmeleri için gayret göstermeliyiz.

 

Değerli Meslektaşlarım

 

Yurdumuzun geleceği, ailelerinin her şeyi olan çocuklarımız sizlere emanettir. Emanetin değerini bilip, gereken özeni gösterdiğinize inanıyorum.   Sizlerin bu görev bilinci ve heyecanı içerisinde Büyük Önder Atatürk’ün işaret ettiği; “Fikri hür, Vicdanı hür, İrfanı hür” nesillerin yetişmesini sağlayacağı ümidiyle emeklerinize teşekkür ediyorum.

 

Sevgili Öğrencilerimiz

 

Yarıyıl tatilinin başlayacak olması münasebetiyle çıkmış olduğunuz uzun ve yorucu maratonda, bir nebze olsun dinlenmeyi hepiniz hak ettiniz. Sizlerden beklentimiz tatilinizi iyi değerlendirmeniz, bedenen ve ruhen dinlenmiş olarak tatilden dönmenizdir.   Bunun için hobilerinizin oluşmasına ve gelişmesine destek olan sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerle değerlendirmenizi isterim. Unutmayınız ki bu etkinlikler sizlerin zihinsel, bedensel ve psiko-sosyal kişiliğinizin, gelişiminde, oluşmasında akademik başarınıza da katkı sağlayacaktır.

 

Bu vesileyle, tüm öğretmen arkadaşlarıma, öğrencilerimize,  velilerimize iyi bir tatil geçirmelerini diliyor; sağlık, başarı ve mutluluk dolu günler temenni ediyorum.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.