DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dentaş Özel Eğitim Uygulama Merkezi Hizmete Açıldı

Dentaş Özel Eğitim Uygulama Merkezi Hizmete Açıldı

Hayırsever İsmet Abalıoğlu ile Mehmet Ali Abalıoğlu ve Devlet işbirliği ile yaptırılan Dentaş Özel Eğitim Uygulama Merkezi Valimiz Hasan Karahan´ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

 

Düzenlenen törene; Valimiz Hasan Karahan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Metin Düz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever işadamları ile davetliler katıldı.

 

İl Mili Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Özel Eğitim alanında yapılan çalışmalar daima eğitimin başında gelmektedir. Denizli olarak şanslıyız. Çünkü Sayın Valimizin koordinesinde güzel hizmetler yapıyoruz. Sayın bakanımız, milletvekillerimiz,  hayırseverlerimiz var. Sayın Valimiz, yerel yönetimlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız bize daima güç verdiler, destek verdiler. Eğitim denince daima yanımızda oldular.  22 Özel Eğitim okulunda; 1644 öğrencimize eğitim verilmektedir. Okulumuz 98 öğretmeni, 125 öğrencisi ile birlikte hizmete sunulmuştur.

 

Denizlimizin acil ihtiyacı olan bir okulumuzu Dentaş Ailesi yavrularımızın milli eğitimin emrine verdiler. Dentaş Ailesi milli eğitim camiası olarak size minnettarız.

 

Ayni dili konuşan değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler. Bu çocuklar hepimizin. Onları toplum olarak kabullenmeli, kucaklamalıyız. Bunu da ancak onları tanıyarak yapabiliriz. Özrün türü ve derecesi ne olursa olsun, engelli vatandaşlarımızın insan onuruna yakışır bir hayat sürdürme ve onurlu bir üye sıfatıyla toplumda yer alma hakları vardır. Bizlerde her an engelli olabiliriz. Bu duygularla hareket etmeliyiz.

 

Devletimiz, özel eğitime muhtaç bireylere yönelik birçok alanda, birçok konuda eğitim tesisleri başta olmak üzere rehabilitasyon merkezleri ve sosyal yaşam ortamları oluşturmuştur. Bu anlamda bu hizmetleri ilimizden de esirgemeyen hükümetimize ve devletimize şükranlarımı sunuyorum.

 

Unutmayalım ki sağlıklı bir toplum, kendi özürlülerine sahip çıkan, onların sorunlarına katılmasını sağlayan, koruyucu imkânlar yaratan bir toplumdur. İşte bugün Dentaş Ailesi bunu sağladı.

 

İyi ki varsınız Denizli’li hayırseverler. Abalıoğlu Ailesi’nin Denizli’ye kazandırdığı okullar; Cafer Sadık Abalıoğlu İlkokulu, Zaferiye Abalıoğlu İlkokulu, Dentaş İlkokulu, Erbakır Fen Lisesi ve biraz sonra açılışı yapılacak olan Dentaş Özel Eğitim Merkezi’dir. Orhan Abalıoğlu Amcamız 7 Okulu bize kazandırdı. Denizli okulları ile ünlü Hayırseverler şehri, Denizli Eğitim Şehri. Bugün 288 hayırsever okulumuz var.

 

Denizli Milli Eğitim camiası olarak 15.000 öğretmen, 1.112 okul ve kurumu 187.658 öğrencisi ile eğitim ve öğretim alanında hem nicelik hem de nitelik olarak başarılı bir il konumundayız. Tabii ki bu başarıda Bakanlığımızın, Valiliğimizin destekleri vardır. Esas desteği hayırseverlerimiz vermektedir. Yerel yöneticilerimiz vermektedir.

 

Bugün Şehrimizin en kıymetli okul alanlarını Büyükşehir Belediyemiz bizlere okul yapımı için bağışlamaktadır. Gültepe Reşat Vural İlkokulumuzun onarımı, TEV Anadolu Lisesi Yüzme Havuzu, Ferhatlar Koleji yanındaki arsa, TOBB’un yaptığı okul arsası gibi arsalar Büyükşehir Belediyemizin eğitimine bağışlarıdır. Bugün Hayme Hatun Anaokulu, Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu, okul bahçe tanzimleri yaptığı gibi okul için arsa bağışlamışlardır. Sayın Osman Zolan Başkanımıza ve ekibine kurumum adına minnet ve şükran duygularımı iletiyorum.

 

Merkezefendi Belediye Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu ile 3 okul ve 20 okulumuzda Z Kütüphane, halı sahalar. Aynı şekilde yaptığı okullarla diğer eğitim alanındaki hizmetleri ile Merkezefendi’yi eğitim şehri haline getirdi. Kendisine de çok teşekkür ederim. Tabi ki eğitime destek veren diğer başkanlarımıza ve derneklerimize, sivil toplum örgütlerine de içtenlikle teşekkür ederim.

 

Pamukkale Belediye Başkanımız okullarımızda spor salonları, halı sahalar vs. hayırseverlerimizin ve başkanlarımızın desteği ile bir eğitim şehri olduk.

 

Bir teşekkür de tabi ki hayırseverlerimize. Hepsinden Allah razı olsun. Sağ olun Dentaş Ailesi, Erikoğlu Ailesi, Ali Abalıoğlu Abiler, İsmet Abalıoğlu Abilerim, Orhan Amcalar, Mustafa Kaynaklar, Osman Aydınlılar, Nevzat Karalpler, toplam 288 hayırseverimiz. Ölenlere Allahtan rahmet, hayatta olanlara uzun ömür ve sağlık diliyorum.

 

Bugün aramızda olan özel insan Ayten Bahtiyar Hanımefendi ve ekibine ayrıca teşekkür ederim. Çünkü bizim hamimiz, bizim özel eğitim danışmanımız, kendisi özel eğitim sevdalısı. Tabii ki başta zatıalinizin eğitim camiasına verdiğiniz destekten dolayı çok teşekkür ederim.

22 Özel Eğitim okulumuzun hepsi birer markadır. Bu müdürlerimize ve ekibine de emeklerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

 

Sayın Valim; kurumumuz adına verdiğiniz desteklerden dolayı zatıalinize çok teşekkür ederim. Geldiğinizden bugüne hep eğitime yer verdiniz, destek verdiniz. Bu okulumuz sayesinde özel eğitim gerektiren çocuklarımızı maksimum bağımsızlığa ulaştıracak ve onları hayata tutundurarak sosyal hayatın birer aktörü haline getireceğiz inşallah.  Okulumuzun Denizlimize ve öğrencilerimize hayır getirmesini diler hepinize en içten, saygılarımı sunarım.

 

Törende konuşan Valimiz Hasan Karahan, Hayırsever İşadamları İsmet Abalıoğlu ile Mehmet Ali Abalıoğlu’na eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek; “Böyle güzel bir yeri böyle bir güzel hava da açıyoruz. Biz inanıyoruz ki güneş bu çocuklarımız için doğuyor, yağmur bu çocuklarımız için yağıyor. Bugün iki açılışı birden yapıyoruz. Birincisi 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci dönemini başladı inşallah hayırlısıyla tamamlamak nasip olur. İkinci açılışımız da bu okulumuz. Gerçekten ihtiyaç olan bir okuldu, bir eksiklikti. Bu özel projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Güzel örnek bir proje oldu. Bu konuda yapılacak pek çok işimiz var. Nerdeyse bire bir eğitimi olan çok pahalı, çok zahmetli ama bereketli bir iş yapıyoruz. Bu konuda Denizlimiz örnek bir şehir. Hem Merkezi Hükümetin buradaki temsilcileri hem de yerel yönetimlerimiz ve sivil toplum kuruluşları gerçekten bu konuda çok büyük fedakârlıklar yapıyorlar yapmaya da devam edeceğiz. Bunun en güzel örneği de Özel Çocukları Koruma Derneği Başkanı Ayten Bahtiyar Hanımefendi’dir. Kendisinden Allah razı olsun. Büyük bir fedakârlıkla hizmet ediyor, kendisine kapımız her zaman açık hizmetleri için teşekkür ediyorum. Denizlimizin daha güzel günler göreceğine inanıyoruz, eğitimle ilgili pek çok şey yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Hayırseverlik konusunda Türkiye’ye örnek olan hayırseverlerimize küçük bir hatıra olması adına Sayın Bakanımızın da katılımı ile bir gece düzenleyeceğiz inşallah. Denizli’deki tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyor, okulun hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Vali Karahan konuşmasının ardından eğitime verdiği desteklerden dolayı emeği geçenlere Teşekkür Belgesi verdi. Sayın Valimiz açılış töreninin ardından sınıfları gezerek yetkililerden okul hakkında bilgi aldı.

 

 

Hayırsever Devlet işbirliği ile yaptırılan okul; 10.003 m2’ye inşa edilmiş, 120 öğrenci kapasiteli 101personel ile eğitim veren Dentaş Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde 200 kişilik toplantı odası, 200 kişilik yemekhane, 37 bireysel eğitim sınıfı,  9 Grup Eğitim Odası, 1 Oyun odası, 1 Çocuk Bakım Odası, 1 Aile Eğitim Odası, 1 Uyku Odası, 11 Grup Eğitim Odası (Atölyeler), 2 Materyal odası, 10 Ortak Bireysel Eğitim Odası , 1 Karanlık Oda, 1 Duyu Bütünleme Odası, 1 Günlük Beceri Odası, 1 Dil Terapi Odası , 1 Çok Amaçlı Salon (Drama Salonu), 1 Kütüphane, 1 Revir, 6 İş Atölyesi ,1 Masa Tenisi Salonu, 1 Jimnastik Salonu, 1 Kondisyon Odası , 1 Soyunma Odası ve ek bir çok fonksiyonel oda yer almaktadır.

 

06-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-2018

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.