DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“YBO’da Yaşam” Resim Yarışmasında Türkiye Birincisini Ağırladık

“YBO’da Yaşam” Resim Yarışmasında Türkiye Birincisini Ağırladık

Milli Eğitim Bakanlığınca Türkiye genelindeki yatılı bölge okullarında (YBO) öğrenimini sürdüren öğrencilere yönelik yapılan “YBO’da Yaşam” konulu resim yarışmasının birincisi ilimiz oldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yarışmaya katılan yüzlerce resmin arasından jüri tarafından birincilikle ödüllendirilen Buldan İlçesi Ahmet Tuncay Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencisi Selda Yeleser’i makamında kabul etti.

 

Müdürlük Makamında gerçekleştirilen ödül töreninde İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fikret Sarısoy, Buldan İlçesi Ahmet Tuncay Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Ali İhsan Kocaerkek, yarışma birincisi Selda Yeleser ve öğrenci Sıdıka Özen hazır bulundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmada “Bakanlığımızca “YBO’da Yaşam” ana başlığından hareketle öğrencilerin öğrenim gördükleri yatılı bölge ortaokulundaki anılarını, arkadaşlıklarını, okulları ile ilgili duygu ve düşüncelerini, okuluyla kurduğu bağını ve gözlemlerini yansıtan resim yarışmasında öğrencimiz büyük bir başarı imza atarak birinci oldu. Yarışmaya Türkiye genelinden tüm yatılı bölge okullarında öğrenim gören 5,6.7 ve 8. sınıf öğrencileri katıldı. Öğrencimiz Selda Yeleser ödül olarak ailesi ile birlikte 21-22 Nisan 2018 tarihinde İstanbul gezisi kazandı. Öğrencimizin yetişmesinde emeği geçen öğretmenlerimize, okul müdürümüze ve ailesine teşekkür ediyorum. Öğrencimize de başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasının ardından Türkiye Birincisi Selda Yeleser’e ileride daha büyük eserlere imza atması dileğiyle resim yapma malzemelerinden oluşun hediyeler verdi.

 

 

13-02-201813-02-201813-02-2018

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.