DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Web Siteleri Kullanımında Birinci Sırayı Denizli Aldı

Okul Web Siteleri Kullanımında Birinci Sırayı Denizli Aldı

Milli Eğitim bakanlığına Bakanlığına bağlı tüm kurumların web sitelerini oluşturabilmelerini ve yönetebilmelerini sağlayan merkezi içerik yönetim sistemi MEBWEB’de, 93.386 kayıtlı kullanıcı tarafından yönetilen, meb.k12.tr alan adına sahip 53.931 kurum web sitesi yer almakta. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında tüm okul ve kurumlar arasında en çok kullanılan web sitesi Kale Ethem Özsoy Çok Programlı Anadolu Lisesi oldu.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  53.931 kurum web sitesi içinde Türkiye genelinde kullanılma oranıyla birinci olan Kale Ethem Özsoy Çok Programlı Anadolu Lisesi müdürü ve öğretmenlerini makamında kabul etti.

 

Ziyarette Şube Müdürü Ramazan Kayayurt, Kale İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurettin Tıkım, Okul web sitesi yöneticileri Okul Müdürü Mustafa Kösece, Müdür Yardımcısı Cem Güncan ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Fatih Babur hazır bulundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmada “Okulumuzda yapılan projeler, faaliyetler sitede yayınlandıkça öğrencilerimizin kendilerini daha rahat ifade ettiği, kendilerini okula ait hissettiklerini ve öğretmen-öğrenci sinerjisi yakalayarak üstün bir kurum kültürü oluşturduğumuzu gördük. Okulumuzda bu çalışmaların olumlu yansımaları oldu. Yapılan projelere öğrencilerin de katılımı sağlanarak daha da gelişmesi fırsatı yakalandı. 2018 Şubat ayı itibariyle Okul Web Siteleri Etkin Kullanım Performansı sıralamasında Türkiye 1.’liği okulumuzdadır. Okulumuzun web sitesi şuanda Türkiye’de en çok takip edilen okul web sitesidir. Özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

 

Kale Ethem Özsoy Çok Programlı Anadolu Lisesi okul müdürü ve web sitesini yöneten öğretmenler Müdür Oğuz’a yaptıkları çalışmalar ve projeleri hakkında bilgiler sundular.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, web sitesini yöneten öğretmenlere göstermiş oldukları üstün gayretlerinden dolayı günün anısını hediyeler verdi.

 

Kale Ethem Özsoy Çok Programlı Anadolu Lisesinin yürüttüğü projeler;

 

1-         “Kuşaklar Arası Köprü” Projesi

2-         “Bir Fidan da Senin Olsun” Projesi

3-         “Milletin Efendileri” Projesi

4-         “Model Öğrenci” Projesi

5-         “Telefonu Bırak Derse Odaklan” Projesi

6-         Veli Ziyaretleri

7-         “Sıkça Yapılan Yanlışlara Doğrular” Projesi

8-         Bağımlılıkla Mücadele Seminerleri

9-         “Ethem Özsoy Ç.P.A.L “OKU”yor! Projesi

 

10-       “Bir Göç Hikayesi” Projesi

 

 

21-02-201821-02-2018

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.