DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Drama Uygulamalarının Kullanılarak Göçmen Öğrencilerin Sosyal Entegrasyonları AB Projesi Kapanış Toplantısı Yapıldı

Drama Uygulamalarının Kullanılarak Göçmen Öğrencilerin Sosyal Entegrasyonları AB Projesi Kapanış Toplantısı Yapıldı

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğünün koordinatörlüğünü yaptığı S-INTEGRATION “Drama Uygulamalarının Kullanılarak Göçmen Öğrencilerin Sosyal Entegrasyonları” adlı Yenilik ve İyi Uygulama Değişimi için İşbirliği Stratejik Ortaklık Okul Eğitimi Projesi yapılan kapanış toplantısı ile sona erdi.

 

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2015 teklif çağrı döneminde kabul edilen 17 proje arasında yer alarak hibe almaya hak kazanan proje 30 aylık bir süreçte tamamlandı.

 

Projenin yerel ortakları arasında Pamukkale Üniversitesi ve Hürriyet Ortaokulu yer aldı. Projenin uluslararası ortakları ise Slovenya’dan Ljudska Üniversitesi, Rogaška Slatina Belediyesi, Osnovna Sola Kozje İlköğretim Okulu ve OS I. Rogaška Slatina İlköğretim Okulu oldu.

 

Şiir Otelde gerçekleştirilen kapanış toplantısında; 30 aylık süreçte karşılıklı olarak elde edilen kazanımlar anlatıldı. Ayrıca projenin fikri çıktısı olan “Drama Uygulamaları Kılavuz Kitabı” tanıtıldı.

 

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü Mahmut Oğuz’un katıldığı kapanış toplantısına, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Doç. Dr. Fatma Susar Kırmızı, Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Ekibi, rehber öğretmenler ve davetliler katıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz proje hakkında bilgilendirmelerde bulunarak; “Proje ile toplumda dezavantajlı konumda olan göçmen öğrencilerin dışlanmasına engel olup, eğitim programlarına katılımlarını teşvik etmeyi amaçladık. Başarılı neticeler aldık. Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde son zamanlarda Ortadoğu’da yaşanan hadiseler neticesinde önemli miktarda göç aldı. Ulus olarak göçmen çocukların eğitimi de görevlerimiz arasında yer almaktadır. Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Doç. Dr. Fatma Susar Kırmızı hocamız birazdan sizlere  “drama uygulamaları” gibi yenilikçi ve etkili metotlar kullanarak yaptığı çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunacak. Yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Doç. Dr. Fatma Susar Kırmızı hocamıza ve projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Doç. Dr. Fatma Susar Kırmızı rehber öğretmenlere proje ile yapılan çalışmaların eğitime entegrasyonu konusunda bilgilendirmeler yaptı.

 

 

23-02-201823-02-201823-02-201823-02-201823-02-2018

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.