DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimde Değişim ve Gelişim Devam Ediyor

Mesleki Eğitimde Değişim ve Gelişim Devam Ediyor

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un 2018 yılını “Mesleki Eğitimde Değişim ve Gelişim Yılı” ilan etmesi ile birlikte mesleki eğitim çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor.

 

 

 

Pamukkale Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ilçe milli eğitim müdürleri ve mesleki ve teknik eğitim okul müdürleri katılımı ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

 

 

 

İl Müdürü Mahmut Oğuz’un başkanlığında yapılan toplantıda konuşan Müdür Oğuz “Son günlerde ülke gündemde olan çocuk istismarı konusunda okul müdürlerimiz çok dikkatli olmalıdırlar.Aile içi şiddet ile ilgili okullarımızdaki rehber öğretmenlerimiz tarafından her öğrenci ile ilgili özel çalışmalar yapılıyor. Madde bağımlılığı ve teknoloji bağımlılığı ile ilgili özel çalışmalar yaparak özellikle meslek lisesi öğrencilerimizi toplumda iyi yerlere getirmeyi istiyoruz. İlimizin sanayici ve iş adamları ile işbirliği içindeyiz. Okulların fiziki imkânlarının daha da iyileştirilmesi için sürekli çalışmalar yapmaktayız.

 

 

 

Yeni ortaöğretime yerleştirme sistemi ile çok programlı liselerin öneminin artıyor. Günümüz ihtiyaçları doğrultusunda yeni alan ve dallar açılacak. Böylelikle daha esnek bir yapıya sahip olacaklar. Meslek lisesi müdürlerimiz sık sık iş adamları ile bir araya gelerek istihdamın arttırılmasına yönelik çalışmalar yapılıyor. Ortaokullarımızın 8.sınıfta okuyan öğrenciler ve velilerin bilgilendirilmesini ve meslek lisesine öğrenci kaydının arttırılmasına yönelik çalışmalara öncelik verdik. Meslek liselerimizde yapmış olduğumuz kariyer günleri öğrencilerimize çok güzel örnekler teşkil ediyor” dedi.

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Pamukkale Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Fatma Yıldız Kıraç tarafından Mesleki ve Teknik Eğitimin yaygınlaştırılması ve tanıtılması kapsamında hazırlanan eylem planı ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında sunum yapıldı. Toplantı sonunda İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Kayayurt, Mesleki Eğitim çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

 

08-03-201808-03-201808-03-201808-03-2018

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.