DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Sevdalıları Hayırseverlerimiz ile Bir Araya Geldik

Eğitim Sevdalıları Hayırseverlerimiz ile Bir Araya Geldik

Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’nin katılımıyla Denizli’nin eğitime katkı sağlayan hayırseverlerle tanışma ve kaynaşma yemeği düzenlendi.

 

Denizli Anemon Otelde düzenlenen yemeğe Denizli Milletvekilleri Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin ve Cahit Özkan, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, kaymakamlar, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve hayırseverlerimiz katıldı.

 

Hayırsever yemeği açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Çok Kıymetli Eğitim Sevdalısı, Denizli’mizin Duayenleri hepinize hoş geldiniz. Kurumum adına saygılarımı sunuyorum. Hayırsever yemeğimize katılarak her zaman olduğu gibi bugünde bizleri onurlandıran Denizli’mizin evladı sizlerin içinden yetişen ve hala sizlerle birlikte olan Eğitim Sevdalısı Denizli Sevdalısı, Hizmet Sevdalısı Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’ye kurumum ve sizler adına hoş geldiniz diyor, saygılarımı sunuyorum.

 

Hayır, bir sevda işi, Hayır bir gönül işi, Hayır bir arzu işi, bir istek işi. Her şeyden önce vefatından sonra da kendisini rahmetle yâd etme işi. Onun için siz Hayırseverlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Her birinizden Allah razı olsun. Çünkü dualar aldınız, geleceğe ışık tuttunuz. Eğitime her alanda katkı sağladınız.

 

İlimizde toplam 1112 okul ve kurum var. Bunların sadece784 tanesi Devlet Okulu, 188.000 öğrencimiz var. 15.000 öğretmenimiz var. Okullarımızın her biri artık bir kolej statüsüne geldi. İhtiyaçlarımız var mı? Elbette var. Var olacakta. Çünkü sürekli öğrenci artışımız var.

 

Bugüne kadar yapılan Hayırsever okul protokol sayısı 484’dür. Bunların sadece 190 tanesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü dönemimde imzalanmıştır. Göreve başladığımda ikili eğitim yapan okul sayısı 80 civarında iken bugün şükürler olsun bitme aşamasındadır.

 

Okul öncesi dedik: Egenin öncüsü Türkiye’nin 3.’sü olduk. Zorunlu iller arasında olmadığımız halde. Sınavlarda hep önde olduk. Hayat Boyu öğrenme de Türkiye Birincisi, okuma-yazma da Türkiye 3.cüsü, Mesleki Eğitimde aynı şekilde sanayicilerimizle iş birliği protokollerimiz var. 2018 yılını Mesleki Eğitim yılı ilan ettik. Sanayicilerimizle Mesleki Eğitimde inşallah iyi bir mesafe kat edeceğiz. Kısacası eğitimde hep önlerdeyiz.

 

Hayırseverlerimize giderken bazen Sayın Bakanımızın selamlarını götürdüm. Bazen de Sayın Valimizin selamlarını götürdüm. Hayırseverlerden aldığım tek cevap, Evet gelecek için, eğitim için. Biz de varız tabi ki, diyerek protokol yaptılar. Bizleri boş çevirmediler. Sayın Bakanım bütün bunları hep sizlerden öğrendik, bunların temelini sizler attınız. Belediye Başkanı olduğunuz dönemde Necip Fazıl Kısakürek okulunun arsası yoktu. İfraz yaptırdınız. 32 derslikli dev bir okul yaptırdınız. Sonra da cezaevini şehir içinden kaldırdınız. Yerine Hayme Hatun Anaokulunu yaptırdınız. Arsalar verdiniz, hatta bazı konuşmalarınızda eğer okul ihtiyacı olarak bana gelirseniz oturduğum Belediye Başkanlık Binasını bile veririm, dediniz. Meslek Lisesine önem verelim, dediniz. Biz de şu an ki İş Adamları Meslek Lisesini yaptırmaya karar verdik. Ama İMECE usulü yapılacaktı. Derslik olarak yaptırmak için seferber olduk. Bize kaçını bulursunuz? dediğinizde 15-20’sini buluruz dedik. Ancak 60 hayırsevere ihtiyaç vardı. Organize Müdürlüğünde toplantı yaptınız. Organize Bölge yönetimine Abdülkadir Uslu, Derya Baltalı Beyle birlikte liste yaptık. 60’nı bulduk. Okulu yaptık. Başta şahsınız olmak üzene organize yönetimine ve katkı sağlayan hayırseverlere de ayrıca teşekkür ederim.

 

Tabi ki esas desteği sizler bize Ankara’dan veriyorsunuz. Bize bu lazımdı. Nedeni ise gerek Bakanlığımızın gerekse başka Bakanlıklar ve kurumlarla sorunlu işlerimizde hep bizim yanımızda oldunuz. Çözüm getirdiniz. Sayın Bakanım Servergazi’de 24 Hayırseverimizle İMECE usulü Hayırseverler Ortaokulu yaptırdık. Kayıhan’da 24 Hayırseverimizle Pamukkale Hayırseverler Ortaokulunu yapıyoruz. Bu 48 eğitim sevdalısı Hayırseverimize sizlerin huzurunda çok çok teşekkür ediyorum. Çünkü bu Hayırseverlerimizin bu parayı bizlere nasıl ödediklerini biz biliyoruz. Çünkü onların içlerinde zengin olmayanlar var. Ama içlerinde sizlerin hepinizde olduğu gibi eğitim ateşi var, eğitim sevdası var. Gelecek nesillerin yetiştirilme heyecanı var. Gönül zenginliği var. Türkiye sevdası var. Bayrak sevdası var. Onun için hiç tereddüt etmeden protokole imza atarak katkı sağladılar. Hepsinden Allah razı olsun. Kıymetli hayırseverlerimizin iyi ki varsınız. Sağ olun, var olun.

 

Tabi ki sadece bunlar değil. Bunların yanı sıra ayrıca okullarımızın yapımının yarısını üstlenen hayırseverlerimiz var. Anahtar teslim bir okul yapan hayırseverlerimiz de var. Birde bunların yanında sırasıyla eğitim halkasına durmadan ilave eden 2-3-4-5-6-7-8 okul yaptıran hayırseverlerimiz var. Bunlar kim? Hepsi de eğitim sevdalısı Denizli’li hayırseverlerimiz.

 

1.         Kadir KAMEROĞLU             8 Okul

2.         Mustafa KAYNAK                 7 Okul

3.         Orhan ABALIOĞLU              7 okul

4.         Osman Nuri YILMAZ             5 Okul ve kurum

5.         Enver PARALI                        4 Okul

6.         Atasay KAMER                      4 Okul

7.         Ahmet Nuri ERİKOĞLU-Holding    4 Okul

8.         Hulusi Kulaklı                4 Okul

9.         Ali TUNABOYLU                   3 Okul

10.       Ali –İsmet ABALIOĞLU        3 Okul

11.       Seyfi BAŞER                           3 Okul

12.       Ahmet Nazif ZORLU               3 Okul

13.       Salih GÖKÇE                           2 Okul

14.       İsmail ÖZCAN                        2 Okul

15.       Raşit ÖZKARDEŞ                   2 Okul

16.       Yaşar KIMIL                           2 Okul

17.       Musa Kazım MANASIR         2 Okul

18.       Abdürrahim TUNA                  2 Okul

19.       Hüseyin ALTAŞ                      2 Okul

20.       Turgut DALAMAN                2 Okul

21.       Güngör ASLAN                       2 Okul

22.       Ahmet ÇALIŞKAN                 2 Okul

23.       Hasan KIBRISLIOĞLU          2 Okul

24.       Mehmet Ali BAYRAKTAR     2 Okul

25.       Oktay- Turgay MERSİN         2 Okul

26.       Ahmet Necdet KABAKLIOĞLU   2 Okul

27.       Osman AYDINLI                 2 okul

28.       Derya BALTALI                   2 okul

29.       Denizli Büyükşehir Belediyesi          4 Okul

30.       Denizli Merkezefendi Belediyesi      3 Okul

31.       Honaz Belediyesi                               3 Okul

 

Bu Hayırseverlerimizden aramızdan ayrılan hayırseverlerimize tekrar rahmet diliyor, hayatta olanlara sağlıklı uzun yıllar diliyorum. Allah hepsinden razı olsun. Listemiz daha uzun tabii ki. Adını sayamadığımız birçok hayırseverimiz var. Hepsine teşekkür eder, hayırseverlerimize tekrar minnet ve şükran duygularımızı iletiriz.

 

Tabi ki Denizli ilimizde bütün çalışmalarımıza yön veren, organize eden Sayın Valimiz var. Geldiği günden beri defalarca sorunlu işlerimiz için toplantılar yaparak çözüm sağlamıştır. Okullarımızın süratle yapımının bitirilmesini sağlamıştır.

 

Geldiği günden beri 8’e yakın protokol hazırladık. 4 tanesini imzaladık. Ayrıca, kendileri her sabah en az 2 okulumuzu ziyaret ederek, hem denetim, hem motivasyon anlamında bize daima güç vermektedir. Kendilerine Kurumum adına içtenlikle teşekkür eder saygılarımı sunuyorum.

 

Ayrıca, Ankara’da ve yerel de her sıkıştığımızda hemen başvurduğumuz çok saygıdeğer eğitim sevdalısı, Denizli sevdalısı milletvekillerimizin her birine ayrı ayrı kurumum adına içtenlikle teşekkür ediyorum. Milletvekillerimize Allah razı olsun diyorum.

 

Tabii ki bizlerin her zaman yanında olan Yerel Yöneticilerimiz var. Bize, bugüne kadar verdiği eğitim desteği bahçe düzenlemeleri ile özellikle Arsalar konusunda eğitim sevdalısı Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan Bey’e,  3 okul ile birlikte eğitime desteğini hiç esirgemeyen gerek Z Kütüphane, gerek halı sahalarımızın yapımını sağlayan, eğitim sevdalısı ile Merkezefendi Belediye Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu Bey’e, okullara yaptığı salon, halı saha gibi eğitim destekleri ile katkı sağlayan Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin Bey’e, ayrıca burada hepsini sayamadığım eğitime katkı sağlayan eğitim sevdalısı bütün İlçe Belediye Başkanlarımıza, Sivil toplum örgütlerimize, İlçe Kaymakamlarımıza, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize, Okul Müdürlerimize ve Okul Aile Birlikleri Başkan ve yöneticilerine, ayrıca her zaman yanımızda olan özel insanlara destek veren Ayten Bahtiyar Hanım ve ekibine içtenlikle teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü odalarımıza yapmak istiyorum. Her zaman bu tür törenlerde destek oldular, hayır, demediler. Eğitim için her şeye varız dediler.

 

Geçtiğimiz haftalarda ilimiz genel denetimden geçti. 24 Müfettiş ile denetlendik. Müfettişlerimiz Sayın Valimizi ziyaret ettiler.  Sayın Valim kabul ettiler. Söyledikleri bir sözü burada sizlerle paylaşmak isterim. Denizli’deki okullarımızın nitelik ve nicelik olarak çok iyi olduklarını, çok önde olduğumuzu belirtmişlerdir.

 

Gene daha geçen hafta Sayın Müsteşar Yardımcımız ve Genel Müdürümüz Denizli’de bölge toplantısı yaptılar. Sayın Valimize ve bize söyledikleri aynı ifadeler. Okullarınız çok güzel. İl olarak çok öndesiniz. Evet, bizler sadece nicelik değil, niteliğe de önem veriyoruz. Bütün eğitim şubelerimizde hep önde gidiyoruz. Tam gün eğitim için 80 okuldan sadece 5 okul kaldı. Okul öncesi dâhil tüm kademelerimizde hep ilk üçlerdeyiz. Gururluyuz, sevinçliyiz. Bunun için başta hayırseverlerimiz olmak üzere bütün yönetici ve öğretmenlerimize içtenlikle teşekkür ederim.

Nasıl iyi bir bilim adamı, nasıl iyi bir iş adamı, nasıl iyi bir bürokrat yetiştirilir, onun sevdasındayız. Vatan sevgisi, bayrak sevgisi, Ata sevgisi nesiller yetiştirmek için hep birlikte buradayız. Değerlerimizi, Bayrağımızı. Vatanımızı korumak için buradayız.

 

Başta Sayın Bakanım. Sizin gibi eğitim sevdalısı, Denizli sevdalısı Bakanımız olursa daha neler olmaz ki. Sayın Bakanım çok sevinçliyiz ve şanslıyız. Bu tablo hiçbir ile nasip olmaz, hiç bir ilde böyle birliktelik olmaz. Eğitim sevdalısı vekillerimiz, yerel yöneticilerimiz, hayırseverlerimiz var.

 

Başta şahsınız ve Sayın Valim olmak üzere bugünümüzü onurlandıran herkese teşekkür ederken, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize Allahtan şifa ve uzun ömür, vefat eden hayırseverlerimize Allahtan Rahmet, hayatta olanlara helalinden bol kazanç, uzun ömür sağlık ve başarı dileklerimi iletir, hepinize bir kez daha teşekkür eder, saygılarımı sunarım” dedi.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan konuşmasında “Hayırseverliği Cenab-ı Allah bize de nasip eder inşallah ve bugün sizin mutluluğunuzu ve iç huzurunuzu bizde yaşarız. Salona girerken Sayın Bakanımıza çok güzel bir tablo ile karşı karşıya olduğumuzu ifade ettim. Denizli hayırseverlikte adeta bir yarış içerisinde ve bu özelliği ile Türkiye çapında hatta dünya çapında örnek bir şehir konumunda. Denizli Valiliği olarak hayırseverlerimizin eserlerini bir albüm haline getirdik. Bugün sizlere bu albümü ve teşekkür belgelerini sunacağız. Değerli hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Hayırlarınızı hem dünyada hem de ahirette karşılığı olacağına inanıyorum” dedi.

 

Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci konuşmasında "Anayasa´da birinci sıraya konan bu ülkenin, bu milletin geleceği çocuklarımızın eğitimde fırsat eşitliği hakkıdır. Hayır etmek, hayırsever olmak, sadaka-i cariye denen hayırlardan yapabilmenin nasip işidir. Denizli´de 7 yıl belediye başkanlığı yaptım. Bu da bir nasip işidir. Yerel yönetimlerde hizmet etmek de çok değerli bir görevdir. Belediye başkanlığım döneminde Denizli´de okul yapmak konusunda alan sıkıntısı olduğunu gördük. Diğer taraftan da kamunun elinde de yerler vardı. Milletin malını milletten kıskanmak gibi işgüzarlık içinde asla olmadık olmayacağız dedik. Çocuklarımız da okullarımız da milletin geleceğidir. Onun için Denizli Belediyesinin en kıymetli arsaları da dahil olmak üzere hepsini milli eğitim bizden ne zaman istediyse bedelsiz olarak verdik.

 

Denizliler hayırda birbiriyle yarış halindedir. Bu konuda hemşerilerimizle gurur duyuyorum. Kente muhteşem eserler kazandırdınız.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Denizli´deki mimarisiyle örnek olan okulları gittiği şehirlerde önermekte. Türkiye´nin her yerinden gelirler bizden projelerini ve kopyalarını alırlar giderler. Denizli´miz bu anlamda hakikaten muhteşem bir özelliğe, güzelliğe sahip.

 

Anayasa´da birinci sıraya konan bu ülkenin, bu milletin geleceği çocuklarımızın eğitimde fırsat eşitliği hakkıdır. Denizli dahil olmak üzere Türkiye´nin tamamında eğer bir okulumuzda bir branşın öğretmeni yoksa bu sistem yanlıştır. Öğretmenlerimizin aile birliği, benim oradaki çocuğumun eğitimde fırsat eşitliği öğretmen hakkından önde değildir. Türkiye olarak bu konuda bir karar vermemiz gerekiyor. Öncelik, yani şu olmamalı, oradaki çocuğumun eğitimde fırsat eşitliği hakkına halel getirecek bir diğer adım asla ve asla olmamalı. Onun için de burada gerek valimize gerekse milli eğitim müdürümüze, bu konudaki hassasiyetlerinizi en üst seviyede tutmanızı özellikle rica ediyorum. Gidip geleceğiz veya onun gereğini yapacağız. Oradaki çocuğumuzu, okulumuzu dersimizi boş bırakıp da oradaki bir öğretmen kardeşimize falanca yerde ev.. Hiç kusura bakma. Benim için öncelikli olan oradaki çocuğumun hakkıdır. Böylelikle ileri gideceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün bize söylediği muasır medeniyet ve ötesine geçmeyi ancak böyle başaracağız.

 

Değerli Hayırseverlerimiz; burs verin, yurt yapın, özellikle kız çocuklarımıza sahip çıkın. Bu milletin geleceğini oluşturacak olan o yavruları doğuracak olan anneler onlar. Onları korumamız lazım. Onlara iklim, ortam yaratmamız lazım. O kız çocuklarımızın gözü ve aklı başka şeyde olmamalı. Kalacak yer derdinde, yiyecek, içecek ve harçlık derdinde olmamalı. Kızlarımız konusunda biraz daha hassas olmanızı sizden özellikle istirham ediyorum" dedi.

 

 

Bakan Zeybekci, toplantıda 2 ve daha fazla okul yaptıran 31 hayırsevere plaket verdi. Ayrıca Denizli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan; Denizli’de okul yaptırarak eğitime katkı yapan hayırseverlerin yer aldığı “Eğitim Sevdalılarımız” isimli albüm ve Vali Hasan Karahan İmzalı Teşekkür Belgesi tüm hayırseverlere toplantı öncesinde dağıtıldı. 

 

 

12-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-2018

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.