DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Ödül Töreni

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Ödül Töreni

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti  işbirliğinde, ülke geneli ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik,  görsel ve edebi alanda  düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek”  yetenek yarışması birincileri ödüllerini aldı.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Bina Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  Şube Müdür Ramazan Yılmaz, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Yeşilay Şube Başkanı Bünyamin Yakar ile yönetim kurulu üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Bakanlığımız ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkinlerini kavramaları amacıyla proje hayata geçirildi. Bugün “Bağımlılık” konulu yarışmamızda dereceye giren yavrularımızı ödüllendireceğiz.

 

Eğitimciler olarak görevimiz eğitim öğretimdir. Öğrencilerimizi iyi yetiştirmek için çaba sarf ediyoruz. Sizleri her yönden donanımlı bir nesil olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Ancak tüm bunların yanında sağlıklı ve bağımlı olmayan birer birey olmanız en öncelikli hedeflerimizdendir. Bağımlılıkla mücadelede en büyük görev anne-baba ve öğretmenlerimize düşmektedir. İlimizde 200 bin öğrencimiz var. Çağımızın en büyük bağımlılığı teknoloji bağımlılığıdır. İlimiz her alanda başarılı bir il. Başarılarımızı daha da yukarı taşımak için bağımlı olmayan sağlıklı ve okuyan nesiller yetiştirmemiz gerekiyor” dedi.

 

Konuşmaların ardından yarışmalarda birinci olan öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.

 

Yarışma Görsel ve Edebi olarak iki kategoride düzenlendi. Yarışmada il birincisi olan öğrenciler 500 TL para ödülü kazandılar.,

 

 

SIRA NO

İLÇE

ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI

OKULU

OKUL KADEMESİ
(İLKOKUL/ORTAOKUL

/LİSE)

YARIŞMANIN DALI
(EDEBİ/GÖRSEL)

1

Kale

Kübra KANMAZ

Mehmet Oray İlkokulu

İlkokul

Edebi

2

Acıpayam

Çise Şehri KAYMAK

Alaattin Ortaokulu

Ortaokul

Edebi

3

Çivril

Rüya Nur YOKUŞ

Emine Özcan Anadolu Lisesi

Lise

Edebi

4

Pamukkale

İdil Peri ÖREN

Nezihe Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi-Okul Yaptırma Yaşatma Derneği  İ.O.

İlkokul

Görsel

5

Merkezefendi

Nurten UTLI

Namık Kemal Ortaokulu

Ortaokul

Görsel

6

Bozkurt

Hilalay AKAR

Bozkurt Çok Programlı Anadolu Lisesi

Lise

Görsel

 

 

 

12-04-201812-04-201812-04-201812-04-201812-04-201812-04-201812-04-2018

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.