DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Müdürümüzün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Geleceğimizin teminatı; Türkiye Cumhuriyetinin ve yüce milletimizin umudu, neşesi ve güvencesi sevgili çocuklar,

 

Egemenlik güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. Yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha sevinç ve coşkuyla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.

           

 Sevgili çocuklar;

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK; “Milletin bağrından temiz bir kuşak yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak” diyerek bu bayramı sizlere hediye etmiştir. Sizlere düşen görev, bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve bunlarla birlikte düşünen ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan ve başarılı fertler olmaktır. Bu görevi en güzel şekilde yapacağınıza ve bu mirasa en güzel şekilde sahip çıkacağınıza olan inancımız tamdır. Sizler Ülkemizin en değerli varlığı, geleceğimizin güvencesi, yaşam sevincimiz ve umudumuzsunuz.

 

Sevgili Çocuklar;

 

Bu güzel vatanı ve Cumhuriyeti yok etmek için iç ve dış mihrakların hainliklerini sergiledikleri şu günler de çok çalışarak birbirimizle tek vücut, tek yumruk kenetlenme zamanıdır. Bağımsız egemen milli bir devlet yolunda sınırlarımızın Atalarımızın binlerce şehit kanlarıyla çizildiğini asla unutmayınız. Biliniz ki her şey sizin ve ülkemizin mutlu geleceği içindir.

 

Sizi seviyor, size güveniyoruz...        

           

Bu duygu ve düşüncelerle bayramınızı yürekten kutlar, hepinizi sevgiyle kucaklar, gözlerinizden öper, başarılarınızın devamını dilerim.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.