DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bozkurt İnceler Atatürk İlkokulu Z-Kütüphane Açılışı

Bozkurt İnceler Atatürk İlkokulu Z-Kütüphane Açılışı

Bozkurt İlçesi İnceler Atatürk İlkokulu bünyesinde yapılan Z kütüphanesinin açılışı Eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız,Valimiz Hasan Karahan ve diğer protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

 

Törende açılış konuşmasını yapan Valimiz Hasan Karahan; “Güzel bir etkinlik için biraradayız. Hepimiz bu sıralardan geçtik değerli öğretmenlerimizin öğrencileri olduk.Sayın Bakan Yardımcımız da bu okulun 5 numaralı öğrencisiymiş.Vatanı milleti için, insanlık için hayırlı işler yapan insanların önleri daima açık olur. Önemli olan kitap okumak ve kendimizi olumlu bir şekilde geliştirmektir.Ben oldum dememek lazım her insanın eksiği vardır.Yediden yetmişe herkes gayret etmelidir. Artık imkanlarımız arttı, en küçük köyümüzde bile Z kütüphane açabiliyoruz. Bir çok okulumuz laboratuvara ve kütüphaneye kavuştu. Bundan sonrası sevgili çocuklarımızın okuma aşkı ve azmiyle olacak. Zenginleştirilmiş kütüphanelerin çocuklarımızın sosyal ve kültürel gelişiminde büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.Ben o azmi sevgili çocuklarımızın gözlerinde görüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum .”dedi.

 

Valimiz Hasan Karahan konuşmanın ardından kütüphanede incelemelerde bulunarak yetkililerden 78 Metrekare alan içerisinde kurulan, 74.000 TL maliyetli ve 7 adet bilgisayarı mevcut olan Z kütüphane ile birlikte İlimiz genelindeki toplam Z kütüphane sayısı 54 e ulaşmış olduğu bilgisini aldı.

 

Kurulan Z-Kütüphaneler, klasik kütüphane anlayışından farklı özelliklere sahip bulunmaktadır. Bu kütüphaneler fiziki şartları ve teknolojik alt yapıları ile kütüphanecilik anlayışına çağdaş bir seviye kazandıracak ve kütüphane hizmetlerinin niteliğini artıracaktır. Bozkurt İlçesi İnceler Atatürk İlkokulu Z-Kütüphanesi ile birlikte Denizli genelinde 19 ilkokulda, 20 Adet Ortaokulda, 15 adet lisede olmak üzere toplam Z-Kütüphane sayısı 54’e ulaşmıştır.  İlimizde Yapılan Z-Kütüphanelerin;  16 adeti Bakanlık ödeneği, 20 Adeti okulun kendi imkanları ile,  19 adeti Yerel Yönetimlerce yapılmıştır.

 

Sınıfları da ziyaret eden Valimiz Hasan Karahan öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti.


30-04-201830-04-201830-04-201830-04-201830-04-2018

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.