DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehrim Denizli Projesi Protokolü İmzalandı

Şehrim Denizli Projesi Protokolü İmzalandı

Şehrim Denizli Projesi Kapsamında Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Denizli Büyükşehir Belediyesi Arasında Protokol İmzalandı

 

Çocuklarımızın; Denizlimizin tarihi, sosyal, kültürel ve turistik değerlerini öğrenirken okuma alışkanlıklarını arttırarak okuma zevkini geliştirmek ve ilkokul çağındaki engelli öğrenci için alandaki materyal eksikliğini giderebilecek sesli kitap ve işaret dili tercüme çalışmasıyla alanda kullanılabilecek materyal oluşturmak amacıyla Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Şehrim Denizli Projesi kapsamında; Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Denizli Büyükşehir Belediyesi arasındaki protokol Sayın Valimiz Hasan Karahan’ın da katılımıyla gerçekleştirilen törenle imzalandı.

 

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen protokol törenine; Valimiz Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve basın mensupları katıldı.

 

Valimiz Hasan Karahan yaptığı açılış konuşmasında Şehrim Denizli Projesi kapsamında 3. sınıf öğrencileri için İlimizi tanıtmak amacıyla özel olarak kitaplar hazırlandığını belirterek; “ Projemiz Başbakanlık Tanıtma Fonu destekli ve Denizli Büyükşehir Belediyemizin de büyük yükünü üstlendiği ortak bir projedir. Proje kapsamında 3. sınıf öğrencileri için 19 ilçe; 19 hikâye ve 1 giriş kitabı ile tanıtılacaktır. Bu projeyle hem kendini, kendi coğrafyasını ve kültürünü tanıyan bireyler yetişecek, hem de dezavantajlı gruplar hayatın içerisinde kendilerinin yer bulduklarının farkını hissedecektir. Projenin hayırlı olmasını diliyor, Projeye desteklerinden dolayı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da yaptığı konuşmada; “ Bugüne kadar Denizli’yi başkalarına tanıtmak için birçok çalışma yaptık. Ama önce kendimizi tanıyıp bildikten sonra bu tanıtım daha güzel olacağını düşünüyorum. Denizlimizin her ilçesinin her yerinin kendine ait güzellikleri ve değerleri var. Bazıları kaybolmak üzere bazıları da sadece orada yaşayanlar tarafından biliniyor. Onun için bu güzelliklerimizin ve değerlerimizin çocuklarımıza anlatılması gerektiğini düşünüyorum. Çocuklarımızın başta kendi ilçeleri olmak üzere tüm ilçelerimizin özelliklerini genelde de Denizlimizin değerlerini öğretici bir proje amaçlanmış, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bizde bu projenin içinde yer almaktan mutluluk duyduk. Sayın Valimize ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Denizli Büyükşehir Belediyesi arasındaki protokol taraflar tarafından imzalandı. Projenin toplam bütçesinin 388.250,00 TL olduğu ve 01.03.2020 tarihinde sona ereceği belirtildi.

 

02-05-201802-05-2018

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.