DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gurur Kaynağı Öğrencilerimiz Ödüllendirildi

Gurur Kaynağı Öğrencilerimiz Ödüllendirildi

 

Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda dereceye giren 225 gerçekleştirilen tören ile ödülleri verildi.

 

Valilik Konferans Salonunda düzenlenen törene; Valimiz Hasan Karahan, Denizli Milletvekili Şahin Tin, 11 ´inci Komando Tugay ve Garnizon Komutanı Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Metin Düz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, ilçe milli eğitim müdürleri, okul yöneticileri ve dereceye giren öğrenciler katıldı.

 

Ödül töreni açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Bugün sevincin, gururun ve heyecanın olduğu bir gündür. İlimizi medarı iftiharı gençlerimizi başarılarından ötürü ne kadar alkışlasak ve onlarla övünsek azdır. Günün ödülü olarak sizlere en büyük hazine olan kitap hediye edeceğiz. Her birinizden bu kitapları okumanızı ve birbirilerinizin arasında değiş tokuşta bulunmanızı istiyorum. Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sadece kültür ve spor alanlarında olmayıp ilim ve bilim alanlarında da söz sahibi bir iliz. Sayın Valimizin öncülüğünde, vekillerimizin büyük destekleri ile, sivil toplum kuruluşlarımızla, hayırseverlerimizle, okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimizle ilimizin eğitim öğretimini yukarılara taşıma gayreti içerisindeyiz. Bugünkü tablo bunun mutluluğu ve gururunu bizlere yaşattı. Öğrencilerimizin başarılarını devamını diliyorum” dedi.

 

Töreninde konuşan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin;” Öncelikle böyle bir güzel ödül töreninde bulunmaktan dolayı mutluluğumu dile getirmek istiyorum. Sizleri yetiştiren anne ve babalara çok teşekkür ediyorum ve tabi ki sizleri yetiştiren değerli öğretmenlerimize, Milli Eğitim Müdürümüze de teşekkür ediyorum. Böyle başarılı sporcuların ulusal ve uluslararası platformlarda kazanmış oldukları ödüllerden dolayı mutluluk duyuyoruz. Tabi bu ülkemizin değerleri ve sevinç kaynaklarıdır.  Sizlerin önünü açmak biz siyasilerin asli görevidir. Sizlerin önünü açarak, okullarımızın gerekli fiziki şartlarını oluşturarak, çeşitli spor tesislerinin yapımını artırmak bizim görevimizdir. Bu anlamda Bakanlarımız, Valimiz, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız hep birlikte büyük bir aile olarak sizler için çok iyi bir çalışma içerisindeyiz. Siz değerli gençlerimize iyi bir hizmet sunmak anlamında gayret ediyoruz, bundan sonra da etmeye devam edeceğiz. Denizlimizde her alanda, spor, kültürel ve sosyal alanlarda en iyi noktalarda her zaman birinciliği, şampiyonluğu alması noktasında her zaman yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

 

Güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak, geleceğimizin teminatı, umudumuz ve en büyük zenginliğimizin gençler olduğunu belirten Valimiz Hasan Karahan; “Değerli gençlerimiz bizim için her zaman gurur kaynağımızdır. Geleceğe sizler sayesinde daha umutla bakıyoruz. Gençlerimize güveniyor ve onlar için elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuda Denizli gerçekten örnek bir şehir. Yerel yönetimleri, kamu kuruluşları, hayırsever vatandaşları, siyasileri hepimiz el ele verdik sizler için çalışıyoruz. Biliyoruz ki geleceği ancak iyi yetişmiş kaliteli şahsiyet sahibi gençler kuracaktır. Gençlerine güvenen, onları en iyi şekilde yetiştiren milletler ilelebet mevcudiyetlerini sürdürebilirler. Başta ailelerimiz olmak üzere bizim bütün yatırımlarımız, siz evlatlarımızın en iyi şekilde yetişmesi içindir. Sizler de bunun hakkını verdiniz. Bizleri en iyi şekilde temsil ettiniz. İnşallah daha da başarılarınızın artarak devam edeceğine inanıyoruz. Bizim de bu hizmette bir parça tuzumuz var ise bu bizim için en büyük bahtiyarlıktır. Sizlerin yetişmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hepinizi canı gönülden tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

 

 

Konuşmaların ardından ulusal ve uluslararası yarışmalarda çeşitli branşlarda dereceye giren öğrenciler ödüllerini Denizli Valisi Hasan Karahan ve Denizli Milletvekili Şahin Tin, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve diğer protokol üyelerinden aldılar. Ödül töreni toplu hatıra resminin çekilmesiyle sona erdi.

 

15-05-201816-05-201816-05-201815-05-201815-05-201815-05-201815-05-201815-05-201815-05-201815-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-2018

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.