DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tohumları Atılan Değerler Eğitimi Güçlü Kökler Saldı

Tohumları Atılan Değerler Eğitimi Güçlü Kökler Saldı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2016-2017 eğitim öğretim yılında hayata geçirilen Eğitimde Değerler Eğitimi Programı (EDEP) eğitimin niteliğin artırılmasında büyük rol oynadı.

 

Haziran ayı içerisine ilimiz geneli “Öğrencilerin Gözünden Edep”,  “Öğretmenlerin Gözünden Edep” ve “Velilerin Gözünden Edep” olmak üzere 3 alanda 9 kategoride 525 eserin katıldığı yarışmaların ödül töreni gerçekleştirildi.

 

Ödül Töreninde Lise Afiş Yarışmasında ikincilik ödülü alan ve Erbakır Fen Lisesi Öğrencisi Ceyda Özdemir’e ait “Değerlerimiz Köklerimizdir” konulu resmini Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi hediye etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un makamında gerçekleştirilen ziyarette Şube Müdürü Süleyman Ekici, ve Ar-Ge Biriminde görevli öğretmenler katıldı.

 

EDEP’in öğrenciler üzerinde oluşacak olumlu etkilerine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Geçmiş yıllarda okullarımızda uyguladığımız değerler eğitimine daha da derinlik kazandırarak 2016-2017 Eğitim öğretim yılı ile birlikte EDEP (Eğitimde Değerler Eğitim Programı) olarak uygulamaya başladık. Değerler  eğitimi alanında yapılan çalışmalar göstermiştir ki; toplumsal olarak yeniden yükseliş ancak değerlerimize birlikte sahip çıkarak mümkün olacaktır. Bundan dolayı okul toplumunu oluşturan tüm aktörlerin aktif olarak programın içinde yer almasının önemini hep birlikte gördük. Hızlı ve baş döndürücü bir şekilde değişim içinde olan değerler, bunlarla baş etmek zorunda kalan ve değerler karmaşası yaşayan çocuklarımız için değerler aktarımı çok daha önemli bir hale gelmiştir. Ortak değerler oluşturamayan bir toplumun bütünleşmesi değil tam tersine toplumsal çözülme yaşaması kaçınılmaz bir gerçektir. Değerlerini gelecek nesillere aktaramayan kültürler ortadan kalkmaya mahkûmdur.” dedi.26-06-201826-06-2018

 

 

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.