DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Verildi

eTwinning Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları Verildi

Denizli Valisi Hasan Karahan  Avrupa ülkelerindeki okullara ait bir topluluk olan eTwinning  portalında Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi alan okul müdürleri ve öğretmenlerine belge verdi.

 

 Valilik Makamında gerçekleştirilen belge törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü İzzet Aydın, eTwinning İl Koordinatörü Emrullah Suat Sudan, Avrupa Kalite Etiketi Levhası almaya hak kazanan okul müdürleri ile Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Sertifikası almaya hak kazanan öğretmenler katıldı.

 

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz;  “Dünyanın her geçen gün daha da küçüldüğünü, internet ağı ile artık mesafelerin kalmadığını, değişik kültürlerin, bilgilerin anlık olarak paylaşılabildiği bir çağda yaşıyoruz. Bu teknoloji çağında eğitim yönünden de çok büyük değişimler ve gelişimler olmaktadır. Tüm katılımcı ülkelerden öğretmenlerin kayıt olup birbirlerini bulabildiği, sanal ortamda tanıştığı, fikirlerini paylaşmak için gruplar içerisinde ekipler oluşturabildiği bir portal olan eTwinning’de bunlara en güzel bir örnektir. Yaptığınız çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Kalite Etiketi Levhaları ve Sertifikaları okul müdürleri ile öğretmenlere Denizli Valisi Hasan Karahan tarafından verildi.

 

Avrupa’da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini  ve  yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacı ile ülkemiz 2009 yılından bu yana eTwinning Faaliyetlerinin üyesi olmuştur.

 

eTwinning  Portalına ülke genelinde 52.250 okuldan 130.092 öğretmen kayıt olmuştur. 2017 yılı içerisinde eTwinning faaliyetleri kapsamında 6.747 proje gerçekleştirilmiştir. Bu projelerden Okul Bazında ;  225’ i Ulusal Kalite Etiketi Levhası       (İlimizden  3 Okul), 

212’ si ise Avrupa Kalite Etiketi Levhası   (İlimizden  4 Okul)   almaya hak kazanmıştır.

 

Denizli’de 7 okuldan 7 Öğretmenin yapmış olduğu toplam 12 Projenin;

3 Projesi  Avrupa Kalite Etiketi almaya, 9 Proje ise   Ulusal Kalite Etiketi almaya hak kazanarak büyük bir başarıya imza attılar.

 

26-06-201826-06-2018

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.