DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tercih İşlemleri Danışmanlık Hizmeti Başlıyor

Tercih İşlemleri Danışmanlık Hizmeti Başlıyor

Denizli Milli Eğitim camiası olarak verimli bir eğitim öğretim yılını daha geride bırakmış olduk. Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavla öğrenci alan eğitim kurumlarının tercih dönemi başlıyor. Öğrencilerimizi ve ailelerini tercih heyecanı sardı.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimiz için çok önemli bu dönemde de yanlarında olmak adına rehberlik faaliyetlerimizi kesintisiz devam ettiriyoruz.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce bundan önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda “Tercih Danışmanlık Masaları” oluşturuluyor. Alanında uzman rehber öğretmenlerce sınavlara giren öğrencilere ve velilerine ücretsiz tercih danışmanlık hizmeti verilecek.

 

 Bu kapsamda,

 

- Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav sonucuna göre ortaöğretim kurumlarına tercih yapacak öğrencilerimiz için 19 ilçemizde 70 okul ve kurumda kurulacak bürolarımızda; alanında uzman rehber öğretmenimiz tarafından; 02-13 Temmuz 2018 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde öğrencilerimize tercih danışmanlığı hizmeti verecekler.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, öğrencilerimizin Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavla öğrenci alan bir üst öğretim kurumları ile ilgili isabetli tercihler yaparak gelecekleri ile ilgili en doğru kararı vermeleri hususunu çok önemsiyoruz. Tercih sürecinde de öğrencilerimizin bu konuda uzman personelimiz tarafından danışmanlık desteğini alabilmeleri için gerekli tüm tedbirleri aldık. Geleceğimiz olan öğrencilerimizin eğitim hayatları sürecinde ortaya koydukları çabanın karşılığını alabilmeleri için tercih sürecinde de onların yanında olduğumuzu bildirmek istiyorum. Tercih sürecinin öğrencilerimiz ve aileleri adına en hayırlı şekilde gerçekleşmesini temenni ediyorum” dedi.

 

Danışmanlık Merkezleri Listesi

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.