DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğin Temellerini Öğretmenlerimiz Atıyor

Geleceğin Temellerini Öğretmenlerimiz Atıyor

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı.  İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Müdür Yardımcıları Hüseyin Başgün, Şener Bayram, Şube Müdürleri Şaban Altınsuyu, Mustafa Vural ve 19 ilçe milli eğitim müdürü hazır bulundu.

 

Eğitim camiası olarak ülkemizin geleceğine yatırım yapıyoruz diyerek sözlerine başlayan Müdür Oğuz konuşmasında “Bakanlığımız 2017-2018 eğitim öğretim yılında ortaöğretime geçişte yeni bir sistem uyguladı. Liseye yerleştirme sonuçları açıklandı. Okul ve kurumlarımızda tercih döneminde danışmanlık merkezlerimiz velilerimiz ve öğrencilerimize rehberlik yaptı. Bundan sonraki süreçte dört nakil başvuru dönemi var. Velilerimiz ve öğrencilerimize bu süreçte yine rehber öğretmenlerimizce rehberlik yapılıyor. Bu süreç geleceğimiz olan çocuklarımızın hayatlarına yön vermeleri açışından büyük önem kazanıyor.

 

Bakanımız göreve başladıktan sonra 81 il müdürü ile bir araya geldi. Bakanımızın toplantıda ki en önemli vurgulardan biri bugüne kadar devam ettirdiğimiz adaletli çalışmayı bundan sonrada devam ettirmemiz yönünde oldu. Dünya ile rekabet eder bir duruma geldik. Rekabette üstün ve güçlü olabilmemiz için geleceğimiz olan yavrularımıza vatan, millet, bayrak ve aile sevgisini aşılamamız gerekiyor. Şunu belirtmek istiyorum geleceğin temellerini öğretmenlerimiz atıyor. Öğretmenlerimizin çocuklarımıza yapacakları en ufak dokunuşları geleceğe atılmış olan önemli bir tohumdur.

 

2017-2018 eğitim öğretim yılı tamamlanmadan önce okullarımızda yaz dönemi süresince yapılacak çalışmalarımızı planladık. Planlanan program doğrultusunda nitelik ve nicelik anlamdaki çalışmalarımız devam ediyor. Nicelik olarak fiziki şartların düzeltilmesi ve onarım çalışmalarımız okullar açılmadan önce tamamlanacak. Ayrıca eğitim kurumlarında ki en önemli konuların başında ortak kullanım alanların hijyen ve temizliğidir. Niteliğin artırılmasındaki en önemli etken bizler ve öğretmenlerimizdir” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından müdür yardımcıları ve şube müdürleri; yapılan çalışmalarda ve mevzuat uygulamalarında farklılık oluşmaması açısından bilgilendirmelerde bulundu.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.