DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

21.Yüzyılı Kodluyoruz

21.Yüzyılı Kodluyoruz

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile GEKA arasında “21.Yüzyılı Kodluyoruz” projesi imzalandı.

 

Pamukkale Üniversitesi Teknokent’te bulunan Güney Ege Kalkınma Ajansında gerçekleştirilen imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz proje imza töreninde yaptığı konuşmasında “Teknik Destek programı kapsamında kabul edilen “21. Yüzyılı Kodluyoruz” alı proje ile ilimizdeki farklı branşlardan ve seviyelerden 120 öğretmenimize kodlama ve robotik kodlama eğitimi verilecektir. Verilecek olan bu eğitimle 21. Yüzyıl becerilerinden olan ve Endüstri 4.0 devrimiyle sanayinin ihtiyaç duyduğu kalifiye personel istihdamına katkıda bulunmak ve TR32 bölgesinin işgücü, eğitim ve teknolojik açıdan kalkınmasına katkıda bulunmak hedeflenmektedir.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bölgemizdeki eğitim kalitesinin artırılması ve kurumsal kapasitemizin geliştirilmesi açısından dünya ile rekabet edebileceğimiz alanlardaki eksikliğimizin giderilmesi için bu projeyi yürütmek bu konuda atılmış önemli bir adım olacaktır” dedi.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan, GEKA Teknik Destek Programı kapsamında kabul edilen “21.Yüzyılı Kodluyoruz” adlı proje ile 20 okul öncesi, 20 ilkokul, 20 ortaokul, 20 lise ve 40 bilişim teknolojileri öğretmeni proje kapsamında alanında uzman kişilerden eğitim alacaklar. Denizli’nin her ilçesinden seçilecek olan temsilci öğretmenler, eğitim sonrasında kendi okullarındaki ve ilçelerindeki öğretmenleri bilgilendirecekler.

 

GEKA’nın projeye verdiği destek 31.000 TL tutarında olup; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğretmenlerine 5 gün süre ile temel kodlama eğitimi, bilişim öğretmenlerine ise 10 gün süre ile ileri düzey kodlama eğitimleri verilecektir. 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.