DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Genel Müdürümüz Okul Müdürleri ile Buluştu

Mesleki Eğitim Genel Müdürümüz Okul Müdürleri ile Buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu ilimizi ziyaret etti.

 

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu ziyaretinde Merkezefendi, Pamukkale ilçesinde görevli okul müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürleri ile bir araya geldi.

 

Merkezefendi Barbaros Kız İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu, İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman Akgül, Öğretmen Aydın Yavşancı, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Başgün, Müdür Yardımcısı Ragıp Çelik, Maarif Müfettişleri Başkan yardımcısı Halil Yücesoy, Şube Müdürleri Ramazan Kayayurt, Süleyman Ekici ilçe milli eğitim müdürleri ile Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinde görevli okul-kurum müdürleri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Başgün konuşmasında “İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Oğuz’un selam ve saygılarını iletiyorum. 17 Eylül 2018 günü öğrencisi, öğretmeni, yöneticisi ve velisi ile birlik beraberlik içinde, yeni bir öğretim yılına daha başlamanın sevincini, heyecanını ve mutluluğunu yaşadık. Sayın Genel Müdürüm ilimize teşriflerinizden dolayı Denizlili Eğitimciler olarak onur duyduk. 17 Eylül 2018 günü İlimizde 1132 kurumumuzda, 9794 derslikte, 187.658 öğrencimiz ve 14.353 personelimiz ile yeni bir öğretim yılına birlik ve beraberlik içinde başladık” dedi.

 

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu konuşmasında “Değerli Milli Eğitim Bakanımızı Prof.Dr. Ziya Selçuk’un sevgi ve selamlarını getirdim. 2018-2019 eğitim öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığımızca ülke genelinde 81 ilimize ve oradaki okullarımıza ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerimiz ilin eğitim parametrelerini bizimle paylaştılar. Ülkemizin birçok ilinden çok daha ileride olduğunuzu gördük. Bu bağlamda tüm eğitim çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

 

Sayın Bakanımızın talimatları ve Sayın Cumhurbaşkanımızın iradeleri ile ülkemizin eğitim sistemindeki sorunların tespiti, herkesin üzerinde mutabakatla anlaşabileceği ve herkesin kabul edeceği ortak bir politika eksenine getirme çalışmalarına başladık. Politika eksenini kabul ettikten sonra bu düzlemde Türk Milli Eğitim sistemini yapılandırmanın ilk adımlarından birisini atmış olacağız. Bu bağlamda 81 ile giderek tüm eğitim profesyoneli arkadaşlarımızın görüşünü alıyoruz ve raporlaştırıyoruz. Türkiye’nin ayakları yere basan bu topraklardan doğmuş, yerel ihtiyaçlarını içeren ama sistematik anlayışı benimseyen bir eğitim modeli gerçekleştirmeye çalıyoruz. Bugün sizlerden lokaldeki ve Türkiye’deki eğitim sistemi ile ilgili görüşlerinizi alacağız. Yapacağımız raporlaştırmalar sonrasında Sayın Bakanımızla değerlendirmeye alacağız” dedi.

 

 

2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlamasının ardından eğitim-öğretimin kalitesinin ve niteliğinin artırılması, eğitim politikalarının mahallinde incelenmesi ve uygulamalarda karşılaşılan durumların değerlendirilmesi yapıldı. İlimizde görev yapan eğitim yöneticileri Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu ve ekibine görüşlerini sözlü ve yazılı olarak bildirdiler.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu toplantının ardından Barbaros Kız İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ile bir araya geldi.

 

27-09-201827-09-201827-09-2018

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.