DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her İlçeye Bir Proje

Her İlçeye Bir Proje

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile GEKA arasında “Her İlçeye Bir Proje” protokü imzalandı.

 

Pamukkale Üniversitesi Teknokent’te bulunan Güney Ege Kalkınma Ajansında gerçekleştirilen imza törenine İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Başgün, Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminden D.İrem Moralıoğlu katıldı.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan, GEKA Teknik Destek Programı kapsamında kabul edilen “Her İlçeye Bir Proje” adlı proje ile her ilçeden dahil olacak 50 gönüllü ve proje yazmaya istekli öğretmenimiz ile bir Erasmus+ projesi yazma eğitimi ve ardından proje danışmanlığı gerçekleştirilecektir.  Her ilçeden en az iki kişi olarak katılacak olan öğretmenler, KA1 ve KA2 projeleri yazma konusunda yetkin hale gelecekler. Hazırlanacak olan yeni projeler ile Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Erasmus+ projelerindeki kabul edilme oranı arttırılması hedeflenmektedir. Kabul edilme oranlarının arttırılması Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün kurum kapasitesini geliştirme yolunda önemli bir adım olarak görülmektedir.

 

Avrupa Birliği hibe kaynağı olan Erasmus+ programı; öğretmen ve öğrenciler için çok çeşitli imkanlar sunmaktadır. Erasmus+ projesi hazırlamak ve yürütmek öğretmenlere yeni mesleki ve kişisel yeterlikler kazandırdığı gibi öğrencilere de yaparak yaşayarak öğrenme fırsatı sunmaktadır. Erasmus+ projelerine dahil olan okullar yeni fikir ve yönelimlerle eğitim-öğretim süreçlerini çeşitlendirmektedirler.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.